Wąwóz Czarny w Kazimierzu Dolnym ma być wyłożony betonowymi płytami. "Zwykła fanaberia"

Wąwóz Czarny, jedna z przyrodniczych atrakcji Kazimierza Dolnego, ma być wyłożony betonowymi płytami. Prace mają zakończyć się do końca października. Przeciwko decyzji samorządu protestuje część mieszkańców. Inni popierają inwestycję, uzasadniając to trudnymi warunkami, które panują w wąwozie w deszczowe dni.
Zobacz wideo

W lessowym Wąwozie Niezabitowskiego, nazywanym również "Czarnym", w Kazimierzu Dolnym w najbliższych tygodniach pojawią się betonowe płyty ułatwiające przejazd samochodom i przejście na piechotę. Zgodę na inwestycję wydali lokalni radni, samorząd zdobył na nią środki.

"Od wielu lat prosimy, błagamy, zbieramy podpisy i zabiegamy o to, żeby wreszcie utwardzić wąwóz na Niezabitowskiego. Wspierali nas byli burmistrzowie i obecny. Nie wiecie, jak tam jest poza sezonem, są koleiny po samochodach i się czeka, aż liście i less je wypełnią, bo chodzić ciężko" - napisała w oświadczeniu opublikowanym w sieci Krystyna Kubiś mieszkająca w pobliżu wąwozu.

Protesty w sprawie Wąwozu Czarnego

Tymczasem w sieci została opublikowana petycja przeciwników inwestycji. Podpisało się pod nią ponad 2,5 tys. osób. "W naszej ocenie nie ma wystarczających powodów, by tak drastycznie ingerować w ten konkretny wąwóz: nie jest niezbędny jako droga dojazdowa" - czytamy. Jednym z argumentów jest to, że można korzystać z innej, choć dłuższej drogi, już wyłożonej płytami.

 

"Nie wiem, z jakich powodów i kto konkretnie pociągnął za sznureczki, ale pomysł utwardzania tego wąwozu jest skrajnie nieodpowiedzialny. Nie ma zarówno podstaw ekonomicznych, społecznych, jak i przyrodniczych. W mojej ocenie jest to zwykła fanaberia" - komentuje na swoim blogu lokalny radny Janusz Kowalski.

Więcej o:
Komentarze (141)
Wąwóz Czarny w Kazimierzu Dolnym ma być wyłożony betonowymi płytami. "Zwykła fanaberia"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 48

  Tylko ścieżka czy boki też wybetonują? Korzenie niech jeszcze porządnie przytną bo sobie może ktoś krzywdę zrobić jak zaczepi... Kto takie debilizmy wymyśla?

 • owca888

  Oceniono 30 razy 28

  Noż, q.źwa, nóż się w kieszeni otwiera. BAŁWANY!!!! BETONOWE MÓZGI. TREPY OSTATNIE.
  Krew się we mnie gotuje na to BARBARZYŃSTWO.

 • samuel0

  Oceniono 29 razy 27

  Dużo ludzi uważa że Kazimierz Dolny to miasto artystów i inteligencji a prawda jest taka że to zwykle miasteczko na Lubelszczyźnie z którego zaczyna się robić drugie Zakopane. Urok Kazimierza skończył się na przełomie 80 i 90 lat.

 • 1janeczek2

  Oceniono 30 razy 26

  Chcą całą Polskę zabetonować. Wszędzie płytki, asfalt, zamiast trawników beton, na podwórkach na wsi ludzie wylewają beton, albo kładą płytki. Jeszcze ścieżki w lesie niedługo wyasfaltują i będzie pięknie. A te parkany przy szosach, często tylko przyroda wokół, łąki, lasy, a oni budują te parkany. jakiś obłęd. I twierdzą, że to modernizacja, obrzydliwe. W miasteczkach, gdzie były rynki z ubitą ziemią i trawą teraz wszędzie beton, horror.

 • markowski222

  Oceniono 29 razy 25

  Zastanawiam się, Ile jest wąwozów w Polsce? I dlaczego nie są one pod ochroną jako rzadkie formacje geologiczne.
  Najlepiej wszystko q...a zabetonować, wyłożyć płytami, a drzewa wyciąć.
  Naszej sąsiadce przeszkadza klon, bo zasłania jej balkon i pani nie może się opalać. Nęka administratora i żąda wycięcia drzewa lub jego czubka (!).
  Niedoczekanie!

 • hefajstos1

  Oceniono 26 razy 24

  Jeszcze tramwaj powinien tam kursować dla imbecyli, którzy zdecydowali o wyłożeniu wąwozu płytami.

 • jaga500

  Oceniono 25 razy 23

  Zgroza!!!Jak można zbeszcześcić betonem takie cudo! Kazimierzanie zarabiają na turystach więc niech dbają o nich!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX