Komentarze (104)
Gdańsk. Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest opinia biegłego ws. akcji reanimacyjnej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ba-7

  Oceniono 8 razy 0

  Przykre zdarzenie, zginął człowiek. Codziennie ktoś ginie, taki nasz ludzki los.
  Odpuście wreszcie, dajcie żyć...., bo może jutro ja i nikt nie będzie pisał przez rok.

 • twstyropian

  Oceniono 9 razy -1

  tu bylo podobnie jak z ksiezna Diana - krwawila bardzo ale zyla a pogotowie przez 1.5 godziny "reanimowalo" ale tylko zalozyli venflon. Gdyby Diane otworzyli w ciagu 20 minut klatke p i brzuch to zatamowali by krwotok - krwawila z naderwanej zyly glownej ale miela szanse. Vide sw JP2 - w ciagu 20 minut od postrzalu byl otwarty brzuch i tetnica zaklemowana - dlagego przezyl.
  nie oceniam bieglego ale miejcie swiadomosc jak tragnicznie niski jest poziom ratownictwa w Polsce i jest grozne dla kazdego z nas.

 • cichwoda

  Oceniono 9 razy -1

  reanimować można też w karetce...

 • Slawomir Burakowski

  Oceniono 11 razy -1

  Zamiast masażu przebitego serca trzeba spróbowac " zatkac" dziurę. Kardiochirurg byl w szpitalu ale można na miejscu palcem czy jakimś narzędziem spróbowac i gnac na gwizkach na SOR. Ale TEGO widać nie ma w standardach...

 • andgad

  Oceniono 17 razy -1

  Czyli zgodnie z wytycznymi pacjenta nie uratowano. A gdyby nie pompowali serca przebitego nożem to może by żył!!!

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy -2

  prezydent mial ochrone , ludzie placeni i rzekomo szkoleni, i co dalej z tym ludzmi, "wypadek przy pracy" i ustna nagana . Majac taka "ochrone" to mozna sie spodziewaz ze prezydent Polski moze nie zyc kazdego dnia!

 • sraczezwersacze

  Oceniono 8 razy -2

  NIKT TU NIE MA RACJI. Chcemy medycyny jak na filmach. Czyli akcji reanimacyjnej w czasie transportu. Trudny temat, technicznie rzecz jasna... A najlepiej otwartego masażu serca w karetce i jednoczesnego transportu + wkłucie centralne i masywny wlew płynów krwiozastępczych. A najlepiej krwi zgodnej grupowo jak prezydentowi USA. Ale życie to nie film. I nie USA a Polska z budżetem na poziomie Albanii. Dziękuję Państwu za uwagę i spokojnej nocy życzę.

 • realworld

  Oceniono 20 razy -2

  A od kiedy "pompuje" się osobę z ranami kłutymi klatki piersiowej?
  Z tego co wiem co tamuje się krwotok a nie prowadzi reanimacje uciskając bo wtedy ofiara się wykrwawia. Ten pseudo ekspert to kolejny Żyd udający Polaka, co zresztą widać nawet po nazwisku, stąd ten kabaret Syjonistycznych manipulacji na świadomości ludzkiej poprzez inscenizacje by zastraszać i tworzyć nowe prawa powoli odbierające ludziom resztki wolności.

 • anna.pcz

  Oceniono 11 razy -3

  A tyle mieszkań się nachapał że aż nie mógł ich podobno doliczyć w oświadczeniach! Na pewno wrażenia społeczne, negatywne, miały wpływ na tego bandziora.
  Szkoda, że cały majątek przejęła równie antypatyczna żona która zrobiła teraz niezłą karierę w polityce na tym wszystkim.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 11 razy -3

  Europejska Rada Zmarchwystania. To aż trzeba organów Unii, aby potwierdzić prawidłowość reanimacji?
  Tylko prokuratura i jej biegły nie odnoszą się do potrzeby reanimacji w przypadku ran klutych i ciętych. Nawet oglądający programy medyczne, ba seriale , pamięta, że podstawa to zatrzymać ubytek krwi a nie przyspieszać wykrwawienie. I tyle , tylko dlaczego teraz ten raport?

 • jacekstu

  Oceniono 4 razy -4

  Uciskanie klatki faceta z ranami kłutymi to chyba błąd w sztuce, najpierw trzeba przecież zatamować krwotok... No ale skoro eksperci twierdzą inaczej to ja już cichutko siedzę w kąciku :(

 • twstyropian

  Oceniono 8 razy -4

  w wielu krajach to jest celowa praktyka opozniac przewiezienie do szpitala
  korzysci
  - sor jest odciazony
  -chirurgia ma spokoj bo niezywego sie juz nie operuje
  -tlumaczy sie w sadzie jakis ratownik medyczny a nie pan docent
  -no i jezeli ratownik zreanimuje czyli uratuje pacjenta to wtedy latwo leczyc zdrowego, po czym w swietle kamer odprowadzic do drzwi szpitala
  -zespoly pogotowia doswiadczone, ktore zeby zjadly wiedza, ze "szybko do wozu i gaz do dechy do szpitala" wtedy bedzie i pacjent mial szanse i ekipa kwadrans na lody etc.

 • el_quatro

  Oceniono 15 razy -7

  Świetna wiadomość. Załoga karetki uniknęła kary.
  Z drugiej strony słabo, bo gdzie teraz znaleźć takiego kozła ofiarnego. Lepiej brzmi 'umarł bo był źle reanimowany' niż, że powodem był np. bałagan na koncercie i brak ochrony.

 • polakpl

  Oceniono 12 razy -10

  Adamowicz i znak WOŚP milionera Owsiaka czyli ludzie pełni nienawiści do normalności.

 • bebder123

  Oceniono 20 razy -16

  A może by tak dać sobie spokój z tym Adamowicz em, od początku niewielu ludzi interesuje ta sprawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX