Poznań. Wybuch pieca w restauracji w City Parku. Lekarze walczą o życie kelnerki

W wyniku wybuchu, do którego doszło w jednej z restauracji w galerii handlowej Cit Park w Poznaniu, poszkodowane zostały cztery osoby. Jedna z nich, kelnerka pracująca w tej placówce, ma poparzone 80 procent ciała. Lekarze oceniają stan kobiety jako bardzo poważny.
Zobacz wideo

Do wybuchu pieca doszło wieczorem w sobotę 14 września w restauracji w City Park przy ul. Ułańskiej w Poznaniu. Około godziny 20 strażacy otrzymali informację o tym wypadku, w wyniku którego poparzone zostały cztery osoby. Stan dwójki poszkodowanych był na tyle poważny, że zostali przetransportowani do szpitala.

Poznań: wybuch pieca w restauracji w City Parku. Jedna z pracownic ma poparzone 80 procent powierzchni ciała

Według informacji Onetu, stan jednej z poszkodowanych osób jest bardzo poważny. Rzecznik szpitala im. Strusia w Poznaniu Stanisław Ruske przekazał, że w wyniku wybuchu pacjentka ma poparzone 80 procent ciała. Są to oparzenia II i III stopnia - Niestety, poparzeniu uległy także górne drogi oddechowe. Pacjentka nie oddycha samodzielnie, jest podłączona do respiratora. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada teraz policja. Według wstępnych ustaleń funkcjonariusz,y do wybuchu miało dojść podczas obsługi kominka na biopaliwo. Eksplozji miał ulec pojemnik na paliwo ciekłe.

Więcej o: