Kradzież wydry Basi w Szczecinie. Prezes Dzikiej Ostoi apeluje do złodzieja. "Nie wypuszczaj jej na wolność!"

Szczecin. W sobotę złodziej lub złodzieje wtargnęli na posesję Marzeny Białowolskiej i ukradli wydrę, która byłą podopieczną Dzikiej Ostoi i przechodziła rehabilitację. Po kuracji zwierzę miało wrócić do naturalnego środowiska. Teraz jednak, jak apeluje jej dotychczasowa opiekunka - nie jest na to jeszcze gotowa.
Zobacz wideo

Apel do złodziei pojawił się na portalu społecznościowym Marzeny Białowolskiej, która zajmowała się zwierzęciem. W sobotę 14 września w nocy przestępcy wtargnęli na jej posesję i ukradli wydrę, która zabrana została w szarym kontenerze przeznaczonym do transportowania zwierząt. Kobieta ostrzega złodziei by nie wypuszczali zwierzęcia na wolność - "Gdyby złodziej to czytał, to niech jej nie wypuszcza!".

Szczecin - złodzieje ukradli wydrę Basię. Zwierzę przechodziło rehabilitacje, miało w przyszłości być wypuszczone na wolność

Basia była rehabilitowana przez prezes Dzikiej Ostoi Marzenę Białowolską, która chciała, by wydra w najbliższym czasie powróciła do swojego naturalnego środowiska. Jak podaje "Wyborcza", wydra trafiła do ośrodka, gdy miała około siedmiu tygodni. Odnaleziona została w okolicach Piły, ważyła zaledwie 400 gramów, miała mnóstwo kleszczy, chorobę układu trawiennego oraz chorobę sierocą. Po kilku tygodniach nauczyła się samodzielności m.in. polowania na ryby, pająki i ślimaki, dlatego jej opiekunka rozpoczęła przygotowania do wypuszczenia jej na wolność - tzw. proces dziczenia.

Wydra przebywała w osobnym pomieszczeniu, do którego wtargnęli złodzieje. Nie znaleźli w nim jednak nic oprócz zwierzęcia, dlatego też zabrali je ze sobą. Ukradli także białą ogrodową donicę. Najprawdopodobniej sprawcy poruszali się dużym białym transporterem, który tego dnia przez kilka godzin stał w okolicy domu. Złodzieje weszli na posesję od strony, której nie obejmował monitoring, dlatego nie wiadomo w jakim kierunku odjechali. Jak pisze prezes Dzikiej Ostoi, wydra może znajdować się na terenie Szczecina, w okolicy Ostoi, Mierzyna, Rajkowa i ulicy Okulickiego. Marzena Białowolska dodatkowo zaapelowała do złodziei:

Gdyby złodziej to czytał, to niech jej nie wypuszcza! Basia powinna już sobie w zarybionej wodzie poradzić, ale wydry są terytorialne i Basia może nie być zaakceptowana. Niech osoba, która ją porwała ma w sobie odrobinę człowieka i odda Basię jak nie do mnie to do TOZU, Straży Miejskiej, Schroniska, Sąsiada. Ona trafi do mnie. Resztę może sobie zatrzymać.
Więcej o:
Komentarze (43)
Kradzież wydry Basi w Szczecinie. Prezes Dzikiej Ostoi apeluje do złodzieja. "Nie wypuszczaj jej na wolność!"
Zaloguj się
 • markowski222

  Oceniono 46 razy 44

  Po co komu dzika wydra?
  Na Roztoczu myśliwi zastrzelili wilka, którego samica ma młode, wilk polował i karmił swoją rodzinę. Zastrzelono go z ambony.
  Giną zwierzęta bo ludzie coraz durniejsi

 • marykownow

  Oceniono 44 razy 36

  Co to jest za kraj. Na świecie możesz nie przypięty rower zostawić, otwarte mieszkanie. A u nas zwierzę w trakcie rehabilitacji ukradną. Żenujący ludzie.

 • martjul

  Oceniono 28 razy 26

  Po co wydrę kraść? I donicę? Jpd!

 • ppo

  Oceniono 18 razy 18

  Na ch... ludzie kradną takie rzeczy? Doniczka?! Przecież to ku... na śmietniku można sobie wziąć za darmo!

 • geytorali

  Oceniono 18 razy 18

  Ten kraj spada coraz bardziej na psy.
  Rozumiał bym gdyby ukradł donice,
  ale zwierzę o którym niema pojęcia.
  Ty ZŁODZIEJ NAWET ZŁODZIEJEM NIE JESTEŚ.
  Co g..no

 • hel14

  Oceniono 19 razy 17

  Po co Polacy takie rzeczy kradną? Bo to w części durny naród i raczej nie ma drugiego takiego na świecie. Kto był np w Stanach i pracował z Polakami, szczególnie z jakiejś wiochy podrzeszowskiej, dobrze wie o czym mówię. Taki kmiot potrafi nawet śmierdzące buty robocze ukraść innemu człowiekowi, w tym przypadku murzynowi, któremu nawet przez myśl nie przeszło, że coś takiego może zrobić "kolega" z pracy.

 • azalka12

  Oceniono 8 razy 8

  Wysoka kara więzienia i finansowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX