Niedziele handlowe 2019. Czy 22 września wypada niedziela handlowa?

W 2019 roku zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i dni świąteczne obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Na dwie niedziele handlowe możemy liczyć dopiero w grudniu, kiedy wypadają święta.
Zobacz wideo

Do tego czasu musimy jednak liczyć się z jedną niedzielą handlową w każdym miesiącu. Kolejna zmiana w terminach zacznie obowiązywać od 2020 roku. Wtedy też w ciągu roku wypadnie maksymalnie siedem niedziel handlowych: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 22 września zrobimy zakupy w dużych sklepach?

Kiedy we wrześniu 2019 roku wypada handlowa niedziela? W 2019 roku terminy niedziel bez zakazu handlu wyznaczone zostały na ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W związku z tym 22 września nie zrobimy zakupów w dużych sklepach i centrach handlowych. Najbliższa niedziela handlowa wypada jednak w przyszłym tygodniu, czyli 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Zakaz handlu w niedzielę obejmuje przede wszystkim duże sklepy (Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco) oraz centra handlowe. W niedzielę otwarte mogą być jednak apteki, cukiernie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami oraz sklepy prowadzone przez właściciela placówki lub jego rodzinę. W niedziele 22 września mogą być otwarte także sklepy franczyzowe takie jak Żabka czy Carrefour Express.

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe 2019. Czy 22 września wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • remislanc

  Oceniono 11 razy 5

  I tak od 72 tygodni. Czwartek, piątek sobota i niedziela. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? Jesteście zdrowo p-o-p-i-e-r-d-o-l-e-n-i.

 • kaczychlam

  Oceniono 7 razy 5

  naprawdę jesteś tak POYYEBANI aby pisać o tym co tydzień już w czwartel ważniejszych kwestii niż konsumpcja Polactwa??? załosne i zróbcie coś z tym bo rzygać się chce jak widzi się co tydzień to samo!!!

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 7 razy 5

  Z niecierpliwością, wypiekami na twarzy czekałem na artykuł NPK dot handlowa niehandlowa niedziela. Pomimo faktu, że o tym wiem iż to o smaku jabłkowym w butelce zwrotnej będę mógł kupić tylko w 24h na moim bazarku, tuż po wyjściu z kościoła i spowiedzi świętej oraz w wyniku nabrania po spożyciu takowego chęci zemsty( Sąsiad kupił klapki Kubota bezczelnie takim samym kolorze) będę mógł wybić szybę w oknie, pomalować jego rower na kolor tęczy ukraść dzwonek i szybko iść do domu.

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 3

  Leży NPK na kozetce, a pan doktor się pyta;
  od kiedy, i jak często ma pan te ataki?
  - od półtora roku, zawsze od czwartku do soboty, panie doktorze!

 • marini2

  Oceniono 7 razy 3

  Zawsze czekam na ten quiz cotygodniowy wyborczej.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  NPK, nie ośmieszaj się za te kilka groszy wierszówki!!!
  Nie pisz bzdur!!!
  Czy Lidl, Biedronka, Kaufland i Tesco też dorzucają tobie kilka groszy!???
  Żenada!!!

 • sceptyczny

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam z niecierpliwości na cykl "Czy jutro będzie piątek. Sprawdzamy" . Nie widzę innego wytłumaczenia dla tego artykułu jak tylko zakład wewnątrz redakcji i irytowanie czytelników - człowiek nie może być aż tak głupi.

 • wislano

  Oceniono 2 razy 2

  Mój "ulubiony ' artykuł , dzięki niemu , wiem ,że w tą Niedziele nie zrobię zakupów .Jaka to ulga, że autor mówi mi , od 2 Stycznia o magicznych handlowych Niedzielach , każdy taki artykuł czytam z wypiekami na twarzy i z zapartym stolcem.

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Litości!!!
  NPK i UZ, opamiętajcie się!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX