Pogoda na dziś - wtorek 17 września. Synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem

Pogoda na dziś - wtorek 17 września. IMGW wydał dziś ostrzeżenia przed silnym wiatrem, które obowiązywać będą w sześciu województwach. Przewidywane są porywy wiatru od 65 do 80 kilometrów na godzinę.
Zobacz wideo

Zgodnie z prognozami portalu pogodynka.pl synoptycy przewidują na dziś duże zachmurzenie i opady deszczu w całej Polsce. Dopiero po południu możliwe są większe rozpogodzenia na zachodzie kraju.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 14 do 17 stopni

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest na północy Polski. W województwie pomorskim zapowiadanych jest 14 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i śląskim. 16 stopni będzie w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Lublinie. Najcieplejszy dzień i 17 stopni czeka mieszkańców Podkarpacia. W nocy temperatura spadnie do 4 stopni na północnym wschodzie i 9 stopni na wybrzeżu.

Pogoda na dziś - wtorek 17 września.Pogoda na dziś - wtorek 17 września. gazeta.pl

Opady. W całym kraju zachmurzenie oraz deszcz

Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie duże w całym kraju. Dopiero w drugiej części dnia przewidywane są większe przejaśnienia głównie na zachodzie kraju. Przelotny deszcz może padać we wszystkich regionach, dodatkowo na północnych krańcach Polski możliwe także burze. Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu ze śniegiem i śniegu w Tatrach. W górach dodatkowo może wiać w porywach do 100 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach wiatr umiarkowany i porywisty.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia przed silnymi porywami wiatru

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W tych regionach należy spodziewać się wiatru wiejącego z prędkością do 80 kilometrów na godzinę na północy oraz 65 kilometrów na godzinę na wschodzie i w centrum kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: