Wypożyczyli ozonatorkę po awarii "Czajki", teraz sami mają kłopoty. Ścieki wlewają się do Przemszy

Trwają prace nad usunięciem awarii pompowni przy ul. Batorego w Jaworznie. W sobotę doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni. Mimo naprawy zbiornik po kilku godzinach znów uległ awarii. Ścieki zostały przekierowane do rzeki Przemsza. Wieczorem w niedzielę ma rozpocząć pracę ozonatorka, która wcześniej była wypożyczona do Warszawy.
Zobacz wideo

W sobotę rozszczelnił się zbiornik przepompowni ścieków przy ul. Batorego w Jaworznie. Po kilku godzinach od naprawy doszło do kolejnej awarii.

"Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do rzeki Przemsza" - informują Wodociągi Jaworzno. Zapewniają jednocześnie, że "awaria nie ma wpływu na sieć wodociągową", a woda w mieście spełnia wymogi i parametry.

Jaworzna. Awaria pompowni ścieków

Do Jaworzna w weekend wróciła ozonatorka, która była wypożyczona do Warszawy po awarii kolektorów przy oczyszczalni "Czajka". Ozonatorka eliminująca zanieczyszczenia biologiczne, ma rozpocząć pracę w niedzielę ok. godz. 21.

W niedzielę rozpoczęło się także transportowanie ścieków beczkowozami z pompowni bezpośrednio na oczyszczalnię, co ma zmniejszyć ilość ścieków trafiających do rzeki. W poniedziałek rano mają rozpocząć się prace związane ze spawaniem i wzmocnieniem zbiornika.

Więcej o:
Komentarze (106)
Wypożyczyli ozonatorkę po awarii "Czajki", teraz sami mają kłopoty. Ścieki wlewają się do Przemszy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 52 razy 38

  Prezydent Jaworzna Paweł Silbert w 2014 i 2018 był wybierany (z poparciem PiS) na kolejne kadencje odpowiednio w drugiej i pierwszej turze głosowania.
  Czy pisiory też będą teraz hejtować tego prezydenta?

 • izopropanol

  Oceniono 24 razy 12

  Coż, więcej politruków i katechetów. Mniej inżynierów. Na pewno będzie lepiej. Alleluja i do przodu.

 • maaac

  Oceniono 17 razy 11

  Nie psują się tylko nie istniejące urządzenia. Wszystko co istnieje ma prawo się popsuć i kiedyś się popsuje. Problem jak awaria jest efektem świadomego zaniedbania (wstrzymania się od działań) lub co gorsza świadomego łamania przepisów (podjęcia działań świadomie błędnych).

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 10 razy 8

  OZONATOR!

 • drdr2

  Oceniono 12 razy 6

  teraz pisie trolle będą pisać odwrotnie, bo gowno pisiego prezydenta jest szlachetne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX