Podawał się za marynarza napadniętego przez piratów. Mieszkanka Lublina przesłała mu 400 tys. zł

Policja poszukuje mężczyzny, który przez ponad 2 lata oszukiwał przez internet 44-letnią mieszkankę Lublina. Podając się za marynarza z Houston, wyłudził od kobiety łącznie ok. 400 tys. zł.
Zobacz wideo

Wszystko zaczęło się na początku 2017 r. Z mieszkanką Lublina nawiązał przez internet kontakt mężczyzna, podający się za marynarza ze Stanów Zjednoczonych. Rozmowy między Polką a Amerykaninem odbywały się za pośrednictwem portalu społecznościowego i komunikatorów, para korzystała także z kamery.

"Sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety. Po upływie około 2 miesięcy podczas jednej z takich rozmów oświadczył, że statek którym płynie, został napadnięty przez piratów. Miało zginąć 7 osób, a on sam musiał wysłać bardzo ważną teczkę ze swoimi dokumentami i pieniędzmi do Wielkiej Brytanii" - opisuje lubelska policja.

Lublin. Oszust wyłudził 400 tys. zł

Mężczyzna zaczął prosić kobietę o pieniądze na różne cele: opłacenie podatków, spedycji, a nawet pobytu w Ghanie. Przez 2,5 roku Polka przesłała "marynarzowi" 400 tys. zł. Cały czas zapewniał ją o tym, że pieniądze zwróci. Tak się jednak nie stało.

Kobieta we wrześniu zgłosiła się na jeden z lubelskich komisariatów. "Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi" - czytamy w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (138)
Podawał się za marynarza napadniętego przez piratów. Mieszkanka Lublina przesłała mu 400 tys. zł
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 28 razy 24

  Bym napisał że głupia jak elektorat pewnej partii. Ale w sumie elektorat tej partii nie ma zadnych oszczednosci, a swoje ukochane 500zł za nieróbstwo przepija co miesiac w kilka dni..

 • koment22

  Oceniono 27 razy 23

  Rydzyk podaje się za biednego zakonnika z listy 100 najbogatszych Polaków. Można i tak, kasa płynie strumieniem.

 • calmy

  Oceniono 22 razy 18

  Najbardziej zastanawia mnie to, że bekę z tej biednej kobiety mają również ci, którzy uważają że "dostają" od rządu 500plus, trzynastą emeryturę lub wyprawkę dla dziecka. I w dodatku, również od rządu otrzymają w prezencie (zupełnie niezależnie od wzrostu wydajności pracy i wartości wytworzonych towarów i usług) bardzo wysoką pensję minimalną, a ta pensja będzie coraz więcej warta. Ponieważ wierzy w to, na oko, ponad połowa Polaków to zapewne są tu również tacy i drą łacha z kobiety, której jedynym przewinieniem jest to że bezpodstawnie zaufała sprytnemu łajdakowi.

  Większość komentarzy rzuca również ciekawe światło na mentalność naszych rodaków i doskonale tłumaczy sukcesy partii Kaczyńskiego. Najwidocznie ludzie chętniej utożsamiają się z oszustem niż z ofiarą. Ta zostaje wyśmiana. Co za kraj.

 • my_kroolik

  Oceniono 18 razy 18

  Wprost niewiarygodne. W sumie to może potraktować to jako koszty szkolenia z asertywności. Drogie było, ale chyba skuteczne

 • klan_fan

  Oceniono 21 razy 17

  Aż zęby bolą jakie to głupie. Chcesz pomagać to do Etiopii jedź! Do Sudanu, studnie kopać!

 • antropoid

  Oceniono 19 razy 17

  Nie taki szmal na krzywe ryło dostał i dostaje rydzyk, wciskając kit o "geotermii" i innych "inwestycjach".

 • cleryka

  Oceniono 16 razy 16

  Do psychiatry powinna się zgłosić,a nie do Policji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX