Szczecin. Młodzież Wszechpolska wycofała się z "odkażania" ulic z LGBT. Zmyli z chodnika kredową tęczę

W Szczecinie miało odbyć się "odkażanie ulic z ideologii LGBT". Zapowiedź akcji spotkała się z tak szeroką krytyką, że wycofał się z niej sam pomysłodawca - ksiądz Tomasz Kacelarczyk. Na jego prośbę Młodzież Wszechpolska odwołała happening. Przygotowane wcześniej miotły posłużyły jednak do zmycia z chodnika tęczowej flagi.
Zobacz wideo

Ulicami Szczecina przeszedł drugi Marsz Równości. Z szacunków policji wynika, że uczestniczyło w nim około 4 tysięcy osób i było bardzo spokojnie - funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów, poza lecącymi w stronę uczestników wyzwisk.

"Uczestnicy marszu po drodze spotykali się z różnymi reakcjami mieszkańców. Byli tacy, którzy machali z okien swoich domów, ale byli też tacy, którzy obrzucali przechodzących wyzwiskami. W takich sytuacjach natychmiast reagowała policja" - pisze "Gazeta Szczecińska".

"Dezynfekcja" Szczecina i bura od PiS

O stolicy zachodniopomorskiego zrobiło się w ostatnich dniach głośno, gdy Młodzież Wszechpolska przy wsparciu radnego PiS i kandydata na posła Dariusza Mateckiego zapowiedzieli "dezynfekcję ulic Szczecina z ideologii LGBT", by przeciwstawić się marszowi równości. Wyposażeni w kombinezony i sprzęt sprzątający mieli - jak twierdzili - "symbolicznie zmywać z ulic zanieczyszczenia związane z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu i rodzinie".

Matecki został skrytykowany przez wicerzecznika PiS Radosława Fogiela, który nazwał akcję "kompletnie żenującą, godną największego potępienia". Wówczas Matecki zaczął mętnie tłumaczyć się, że "nie jest pomysłodawcą jakiegoś 'dezynfekowania', ani nie zamierzał nawet w tym uczestniczyć". Twierdził, że brał udział w konferencji prasowej by zaprosić na wiec "Szczecin w obronie rodziny", a zaproszenie na akcję "odkażania" nie było z nim uzgodnione.

Komentarz Mateckiego można przeczytać pod wpisem byłego radnego PiS, który skrytykował akcję:

Ostatecznie po rozum do głowy poszedł - jak sam twierdzi - pomysłodawca całej akcji, ksiądz Tomasz Kancelarczyk. We wpisie na Facebooku przyznał, że "wykazał się brakiem odpowiedzialności za skutki zapoczątkowanego przez siebie happeningu 'odkażanie'". Duchowny przeprosił wszystkich "boleśnie dotkniętych planowana akcją, która została odczytana, jako naruszenie godności osób zamierzających uczestniczyć w Paradzie Równości w Szczecinie" i poprosił o wybaczenie.

Wszechpolacy zmyli kredę z chodnika

Jak informuje m.in. serwis wSzczecinie.pl, ostatecznie Młodzież Wszechpolska zrezygnowała z happeningu na prośbę księdza Kancelarczyka. Do "odkażania" nie doszło, ale nie pozwolono też, by przygotowane wcześniej miotły i szmaty się zmarnowały. Nacjonaliści z placu Solidarności zmywali narysowaną kredą tęczową flagę.

 
Więcej o:
Komentarze (156)
Szczecin. Młodzież Wszechpolska wycofała się z "odkażania" ulic z LGBT. Zmyli z chodnika kredową tęczę
Zaloguj się
 • wyjechany111

  Oceniono 41 razy 39

  popieram .naziole do sprzątania chodników! najlepiej w ubrankach w paski

 • 162tony

  Oceniono 48 razy 36

  Ksiądz dotykający dziecko - jest OK
  Proboszcz gej - jest OK
  Bezdzietny prezes mówiący o prawdziwej rodzinie - jest OK
  Ale dwie dziewczyny idące za rękę - trzeba rozdzielić je cegłą i kopniakami

  Ot logika Narodowców WszechWyklętych.

 • jael53

  Oceniono 36 razy 34

  Niech zorganizują lotne brygady sprzątające choćby place zabaw i przystanki; byłby wtedy niejaki pożytek.

 • alt-stettin

  Oceniono 32 razy 24

  Szczecin wczoraj pokazał, że Marsz Równości może odbyć się w pokojowej, piknikowej atmosferze. Oprócz dosłownie garstki osób na pl. Solidarności i homofobicznej pikiety przy pl. Rodła (również zaledwie parę osób), obyło się bez kontrmanifestacji i psychoprawicowej, pseudopatriotycznej napinki.

  Potwierdza się, że linia Odry stanowi skuteczną barierę przed polskim kołtuństwem, ciemnogrodem i zacofaniem.

 • leszekk73

  Oceniono 26 razy 20

  Jedno jest pozytywne - w całym mieście i okolicy udało się zebrać może ze trzydziestu oszołomów.

 • wkswks

  Oceniono 27 razy 19

  Moje dzieci z córkami sąsiadów zamalowaly kreda pół placu zabaw w piątek. Może młodzież wszechpolska przyjdzie i do nas na osiedle posprzątać „ tęczowa zarazę”?

 • tojamarusia

  Oceniono 22 razy 16

  Do tego się tylko nadają- do zamiatania i mycia ulic.

 • fury11

  Oceniono 21 razy 15

  Nareszcie znaleźli cel działania, sens istnienia i godziwe zajęcie - sprzątanie ulic. Chwała im!

 • gorillaglu

  Oceniono 17 razy 13

  Wszechpolacy, jak cala prawica, boja sie, ze geje beda ich traktowac tak jak oni traktuja kobiety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX