Dom Duszpasterski w Krakowie zmienia zasady po prowokacji. Zarezerwowano pokój księdzu i 13-latce

Pracownicy Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przejdą szkolenie z zasad prewencji, w placówce zostanie wypracowany także kodeks właściwych praktyk. To reakcja na nagranie rozmowy telefonicznej z pracownikiem domu, które trafiło do sieci. Mężczyzna podający się za księdza bez przeszkód zarezerwował pokój dla siebie i 13-letniej dziewczynki.
Zobacz wideo

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ostatnich dniach wydało oświadczenie, w którym informuje o planach przeprowadzenia szkolenia dla wszystkich pracowników Domu Duszpasterskiego z zasad prewencji. W Domu ma zostać wypracowany również kodeks właściwych praktyk. Pracownicy są także w kontakcie z ks. Piotrem Studnickim, odpowiadającym za Biuro Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

To reakcja na opublikowane w ostatnich dniach w sieci nagranie rozmowy pracownika Domu Duszpasterskiego z mężczyzną podającym się za księdza. "Ksiądz" chciał wynająć pokój na jedną dobę.  - Będę z taką dziewczynką, którą się opiekuję, Olą. Ona ma 13 lat i chciałem po prostu zaznaczyć, żeby nie robić jakiegoś zamieszania. Ludzie zaraz jakieś głupoty będą gadać - mówił mężczyzna.

Pracownik Domu Duszpasterskiego bez żadnych pytań i wątpliwości zarezerwował pokój. Nie zgłaszał zastrzeżeń również podczas kolejnej rozmowy. "Ksiądz" wykonał bowiem ponowny telefon, by dopytać, czy w Domu Duszpasterskim jest winda, bo "Ola ma skręconą kostkę".

Dom Duszpasterski przeprasza

"Przepraszamy za zaistniałą sytuację, która nigdy nie powinna się wydarzyć i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby Dom Duszpasterski był środowiskiem bezpiecznym dla dzieci i młodzieży" - napisała w oświadczeniu Małgorzata Pabis, rzecznik prasowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Autor prowokacji w opisie nagrania dodał, że próbował dokonać podobnej rezerwacji w innym domu dla pielgrzymów. Tam jednak spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem siostry zakonnej.

Prowokacja była inspirowana opisaną przez "Gazetę Wyborczą" historią nastolatki gwałconej przez księdza Romana B. Dziewczynka i ksiądz byli umieszczani w jednym pokoju w hotelach i domach pielgrzyma, bez sprzeciwu ze strony personelu.

Więcej o:
Komentarze (327)
Dom Duszpasterski w Krakowie zmienia zasady po prowokacji. Zarezerwowano pokój księdzu i 13-latce
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 173 razy 151

  Dom duszpasterski dołoży wszelkich starań aby w przyszłości takie praktyki się nie wydawały.

 • krynolinka

  Oceniono 135 razy 117

  Pracownik mówią? W sutannie i ze stułą. A żeby was pogięło. Banda w koloratkach kryła się nawzajem, kryje i kryć się będzie. Wymyślili "sekrety papieskie" i molestowane dzieci uczynili współwinnymi. I jeszcze raz, żeby was pogięło!

 • 6drabin

  Oceniono 97 razy 85

  Ta prewencja, to chyba będzie dotyczyć większej czujności podczas odbierania telefonów.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 70 razy 64

  ta nastolatka chciala uwiesc ksiedza, ale PiS, Radio Maryja i prezes osobiscie go obronili!

 • quinquedactylus

  Oceniono 78 razy 60

  Katoburdel i nie chodzi tylko o ten burdel w Łagiewnikach.
  Szczęść Boże
  Amen

 • goldberg

  Oceniono 56 razy 50

  kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę! stwierdził tak sam prezes.

 • goldberg

  Oceniono 59 razy 49

  Co się dziwić skoro sam szef tworzy rodzinę z kotem z którym ogląda rodeo ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX