Łukasz Sitek po kolejnym zawieszeniu wrócił do TVP. Zajmie się publicystyką, ale już nie na wizji

Reporter Łukasz Sitek wydaje się być niezatapialny. Po awanturze w pociągu zaledwie na miesiąc zniknął widzom z oczu, niewiele dłużej trwało wygnanie po doniesieniach o znęcaniu się nad partnerką. Obecnie, jak informuje press.pl, Sitek ma pracować w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i na razie nie pojawia się na wizji.
Zobacz wideo

TVP zawiesiła w lutym 2018 roku reportera Łukasza Sitka, co stało się po opisywanej przez media awanturze, jaką dziennikarz miał wszcząć w pociągu. Jak donosiła trójmiejska "Gazeta Wyborcza", Sitek miał próbować kupić bilet w Pendolino za 10, zamiast 170 zł. Gdy nakazano mu opuścić pociąg, miał zrobić się agresywny, wyzywać pracownika PKP i krzyczeć, że "wszystkich załatwi". Na miejsce przyjechał patrol policji i Straży Ochrony Kolei. Sitek zaledwie po miesiącu zawieszenia wrócił do regionalnej TVP, w marcu 2018 współprowadził jeden z programów.

Z kolei w maju tego roku "GW" podawała, że Sitek był oskarżany o znęcanie się nad partnerką. Telewizja Polska informowała wówczas, że Sitek "w związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy". Zwróciliśmy się z pytaniami o etap postępowania do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku-Oliwie, jednak dotychczas nie dostaliśmy odpowiedzi.

Czytaj więcej: Bezpieczne lądowanie w TVP. Był zawieszony za awanturę w pociągu, wrócił po miesiącu

"Niezłomny" reporter w rajdzie za Adamowiczem

Sitek dał się poznać jako "niezłomny" reporter, który ani na krok nie odstępował przedstawicieli opozycji, a politycy spoza "dobrej zmiany" omijali go szerokim łukiem. Na długo zapamiętany zostanie jego materiał, w którym przez kilkaset metrów gonił nieżyjącego już prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pytał go m.in. o to, czy spodziewa się zarzutów w związku z rzekomo przyjmowanymi łapówkami. Tę metodę - podążanie za rozmówcami i zasypywanie ich pytaniami "pod tezę" - stosował też w wielu innych przypadkach. 

Gdy z kolei organizował sondy uliczne, potrafił np., w kontekście lekarzy rezydentów, pytać: - Czy lekarze klepią biedę?

Powrót do TVP, ale nie na wizję

Teraz, jak donosi serwis press.pl, Sitek opuścił TVP3 Gdańsk, ale pozostał w telewizji publicznej. Według ustaleń portalu Sitek zaliczył "miękkie lądowanie" w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP w Warszawie.

"Łukasz Sitek w TAI jest dziennikarzem redakcji publicystyki. Nie pojawia się jednak na wizji" - czytamy na press.pl.

Więcej o:
Komentarze (80)
Łukasz Sitek po kolejnym zawieszeniu wrócił do TVP. Zajmie się publicystyką, ale już nie na wizji
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 29 razy 25

  Na rozmowie kwalifikacyjnej:
  Ma pan psa?
  Nie ale kiedys widzialem.
  A widzial pan jak sie szczuje psem?
  Widzialem.
  Poradzilby pan sobie ze szczuciem tylko bez psa?
  Oczywiscie.
  Wlasnie pana szukalismy. Halinka odwolaj reszte kandydatow!!!

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 22

  Taki co ma za uszami sporo brudu, gdy dostaje znów, drugą, piątą szansę będzie lojalny do bólu. Każde świństwo wykręci żeby się odwdzięczyć. Każą skakać będzie pytał jak wysoko. Każą rzucić się do gardła, zagryzie.

 • stachkaz47

  Oceniono 22 razy 16

  WIDAĆ w SZCZUCIU jest niezastąpiony.
  Dyspozycyjne BYDLAKI są zawsze w cenie.

 • remo29

  Oceniono 16 razy 14

  Następny, który już nigdzie później roboty nie dostanie.

 • readme.txt

  Oceniono 14 razy 14

  Księża pedofile z wyrokami tez wracaja do posług. Masakra kto nami rządzi.

 • pwpafcio

  Oceniono 13 razy 13

  Gdzie ten biedak znajdzie pracę po wyborach? Ja z moich podatków tych "dziennikarzyków" nie mam zamiaru utrzymywać. Niech wraca do Russia Today

 • lamerka

  Oceniono 16 razy 12

  No bo gdzie znajda taka szuje jak on, Rachon czy inni z tvpis?
  No i Jacus Ku...ski.
  Tvpis jest do zaorania, ale takiego glebokiego.

 • ochujek

  Oceniono 16 razy 12

  Pewnie on był z tą Kasią szpiegować środowiska LGBT.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX