Gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce w Szczecinku. Przedstawiono zarzuty sąsiadom rodziców

Łukaszowi K., 32-latkowi ze Szczecinka, postawiono zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki. Podejrzany, sąsiad rodziców ofiary, został tymczasowo aresztowany. Jak podają lokalne media, mężczyzna jest żołnierzem, służącym w jednej z jednostek na Pomorzu. Zarzuty usłyszała także jego żona, która miała opiekować się dzieckiem.
Zobacz wideo

Łukaszowi K. grozi do 15 lat więzienia. - Podejrzanemu przedstawiono zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki. W tej chwili udaję się do sądu na posiedzenie w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania - poinformowała media Marzena Ludwiniak-Aniołowska, zastępca prokuratora rejonowego w Szczecinku. 

Zarzuty postawiono również żonie Łukasza K. Kobieta miała "narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo osobę, która znajdowała się pod jej opieką". Prokurator nie zdradza szczegółów postępowania ze względu na dobro śledztwa. Jak informuje, K. "częściowo" przyznał się do zarzutów. Prokuratura wystąpiła o areszt dla mężczyzny, sąd przychylił się do tego wniosku.

Szczecinek. Gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce

13-miesięczna dziewczynka znajdowała się pod opieką pary w środę. Wtedy doszło do tego okrutnego czynu. Łukasz K. i jego żona to znajomi rodziców dziewczynki, mieszkający zaledwie kilka klatek dalej. Gdy rodzice odebrali dziecko, zauważyli krwawienie. 13-miesięczna ofiara gwałciciela trafiła do szpitala. 

Jak podaje szczecinek.naszemiasto.pl, podejrzany to żołnierz z jednej z pomorskich jednostek.- W przedmiotowej sprawie żołnierze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin - Niebuszewo Dział ds. Wojskowych w Szczecinie - przekazał ppłk Artur Karpienko, rzecznik ŻW.

Więcej o: