"Polska pod Krzyżem". Tysiące chrześcijan będą modlić się na lotnisku pod Włocławkiem

W sobotę na lotnisku w Kruszynie odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne "Polska pod Krzyżem". Zorganizowano je w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa, na akcję modlitewną zarejestrowało się już ok. 40 tysięcy osób.
Zobacz wideo

Spotkanie "Polska pod Krzyżem" będzie odbywało się w łączności duchowej z Kalwarią i Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Jest to wydarzenie otwarte, a jego organizatorzy spodziewają się ponad 100 tysięcy wiernych. Zebrani będą się modlić i słuchać konferencji. Główną mszę świętą celebrować będzie biskup włocławski Wiesław Mering. 

"Polska pod Krzyżem". Chrześcijanie będą się modlić w ponad 800 miejscach

W inicjatywie "Polska pod Krzyżem" uczestniczyć będą oficjalnie diecezje włocławska, szczecińsko-kamieńska, zielonogórsko-gorzowska, krakowska, ełcka i łomżyńska. Wiele innych zaprasza wiernych do modlitwy w ramach wydarzenia lub w łączności z nim. Miejsc, w którym odbędą się takie modlitwy, będzie ponad 800. Droga Krzyżowa podczas spotkania "Polska pod Krzyżem" będzie transmitowana przez Polskie Radio, od godziny 20:15 do 22:15. Pielgrzymów, którzy wezmą udział w wydarzeniu pobłogosławił papież Franciszek.

 

Organizator wydarzenia Maciej Bodasiński zaznaczył, że wspólna modlitwa ma prowadzić do przywrócenia Boga, a biskup włocławski Wiesław Mering powiedział, że chrześcijanie potrzebują manifestacji wiary i nie robią tego, by kogokolwiek upokorzyć czy poniżyć. Na stronie internetowej wydarzenia czytamy z kolei, że uczestnicy "Polski pod Krzyżem" będą modlić się m.in. ze względu na rosnącą liczbę ataków na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, szerzeniu się bluźnierstw na nieznaną dotąd skalę i  masowe odejście od wiary, które dokonuje się na całym świecie. 

Więcej o:
Komentarze (435)
"Polska pod Krzyżem". Tysiące chrześcijan będą modlić się na lotnisku w Kruszynie
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 132 razy 112

  tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem... Polska nigdy nie będzie wolna a Polak będzie burakiem.

 • polakadam

  Oceniono 94 razy 88

  Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

 • ryslew2061

  Oceniono 64 razy 60

  A gusła przez 2 godziny w sobotnim prime time od 20.00 będzie transmitować kur.wizja.

 • pinio67

  Oceniono 70 razy 58

  tylko pod krzyżem
  tylko pod tym znakiem
  wieloryb jest rybą
  a nietoperz - ptakiem

  tylko pod krzyżem
  tylko pod tym znakiem
  Polska jest zaściankiem
  a Polak - żebrakiem

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 47 razy 45

  We wszelakich - zarówno religijnych, jak świeckich - pochodach krzyżowych co niemiara zawsze fałszu.
  Słowa "Polak" i "fanatyk katolicki" kojarzą się tak dalece, że znaczą niemal to samo.

  Paweł Jasienica

 • arreis65

  Oceniono 45 razy 43

  ledwo wstaliście z kolan barany to teraz znowu na kolana i modlić się do jędraszewskiego, głodzia, dziwisza, michalika, ryczana, suskiego, rydzyka i całować te złote pierścienie i wyskakiwać z pieniędzy a przede wszystkim mordy w kubeł :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX