"Polska pod Krzyżem". Tysiące chrześcijan będą modlić się na lotnisku pod Włocławkiem

W sobotę na lotnisku w Kruszynie odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne "Polska pod Krzyżem". Zorganizowano je w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa, na akcję modlitewną zarejestrowało się już ok. 40 tysięcy osób.
Zobacz wideo

Spotkanie "Polska pod Krzyżem" będzie odbywało się w łączności duchowej z Kalwarią i Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Jest to wydarzenie otwarte, a jego organizatorzy spodziewają się ponad 100 tysięcy wiernych. Zebrani będą się modlić i słuchać konferencji. Główną mszę świętą celebrować będzie biskup włocławski Wiesław Mering. 

"Polska pod Krzyżem". Chrześcijanie będą się modlić w ponad 800 miejscach

W inicjatywie "Polska pod Krzyżem" uczestniczyć będą oficjalnie diecezje włocławska, szczecińsko-kamieńska, zielonogórsko-gorzowska, krakowska, ełcka i łomżyńska. Wiele innych zaprasza wiernych do modlitwy w ramach wydarzenia lub w łączności z nim. Miejsc, w którym odbędą się takie modlitwy, będzie ponad 800. Droga Krzyżowa podczas spotkania "Polska pod Krzyżem" będzie transmitowana przez Polskie Radio, od godziny 20:15 do 22:15. Pielgrzymów, którzy wezmą udział w wydarzeniu pobłogosławił papież Franciszek.

 

Organizator wydarzenia Maciej Bodasiński zaznaczył, że wspólna modlitwa ma prowadzić do przywrócenia Boga, a biskup włocławski Wiesław Mering powiedział, że chrześcijanie potrzebują manifestacji wiary i nie robią tego, by kogokolwiek upokorzyć czy poniżyć. Na stronie internetowej wydarzenia czytamy z kolei, że uczestnicy "Polski pod Krzyżem" będą modlić się m.in. ze względu na rosnącą liczbę ataków na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, szerzeniu się bluźnierstw na nieznaną dotąd skalę i  masowe odejście od wiary, które dokonuje się na całym świecie. 

Więcej o: