Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 15 września to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie w ubiegłym roku.
Zobacz wideo

Z obowiązujących przepisów wynika, że 15 września nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Jeżeli czegoś nam zabraknie, będziemy mogli ratować się zakupami w takich miejscach jak stacje benzynowe, sklepy na dworcach, placówki pocztowe czy osiedlowe sklepiki, w których w niedziele za kasą staje właściciel.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela z handlem? Kiedy zrobimy zakupy?

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedziele każdego miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypada za dwa tygodnie, 29 września. W tym roku będzie jeszcze sześć niedziel handlowych - po jednej we wrześniu, październiku i listopadzie i trzy w grudniu. W ostatnim miesiącu tego roku będzie ich więcej ze względu na wypadające w grudniu Boże Narodzenie.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • grygu

  Oceniono 10 razy 6

  Mam prośbę. Skonczcie już z tym cyklicznym artykułem. To dla odlotów ten artykuł? To nie trudne chyba zapamiętać którą niedziela miesiąca jest handlową. Panie Michnik, widzi Pan są już pierwsze efekty gazety koszerne. Trzeba pisac

 • Pan Czyścioch

  Oceniono 7 razy 5

  Po jaka ch...re co tydzien wstawiacie ten sam artykul?
  Prawo wyraznie i zrozumiale reguluje te kwestie.
  Czy w srodku miesiaca weekend jest ostatnim weekendem w miesiacu?
  Na prawde macie taka opinie o swoich czytelnikach?

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 9 razy 5

  W tytule reportażu powyżej am zawalił konkretną odpowiedź czego nie zrobił UZ poniżej w swoich sensacyjnych informacjach. Wnioski są takie, że czytelnik nie przeczyta artykułu am ponieważ od razu zna odpowiedź. Natomiast doniesienia UZ Zmuszają niedowiarków do zapoznania się z treścią artykułu bardzo sprytnie!!

 • Oceniono 6 razy 2

  Skończą się od czwartku partykuły w GW nt handlowa niehandlowa niedziela po wyborach, władza docenia niesmak jaki odczuwa suweren po przeczytaniu takowych. W związku z powyższym w po wyborczych w planach rządu będzie powołanie ministerstwa ds handlowych niehandlowych niedziel, owocem ich pracy będą codzienne komunikaty w TVP. Oczywiście ministrem zostanie wiadomo kto o dwóch dużych literach pseudonimu, aktualni pozostali współpracownicy zostaną dyrektorami departamentów w ilości 8.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 2

  O
  T
  U
  A

 • malkontent58

  Oceniono 1 raz 1

  redaktorku gó....pI Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte? Może by tak zaktualizować wiadomości??? Dzisiaj jest PONIEDZIAŁEK!!!

 • piswatch

  Oceniono 3 razy 1

  🤦

 • kaczychlam

  Oceniono 7 razy 1

  RZygac się chce jak na głównej znowu to tępe pytanie... ja rozumiem ze wy to z troską o Pissowską tepą Swołocz ale ilez można??? zresztą oni nie czytają nic poza szmatławcami pudelkami itp.... czyli za tydz ponowicie to Egzystencjalne Pytanie??? czekamy Muły dziennikarskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX