Długoterminowa prognoza pogody. Przed nami złota polska jesień

Jaka będzie jesień 2019? Meteorolodzy z portalu AccuWeather przewidują, że najbliższe tygodnie będą w Polsce ciepłe i przyjemne, a załamanie pogody nastąpi dopiero w listopadzie.

Synoptycy prognozują, że po wyjątkowo upalnym lecie na terenach od Francji do Polski możemy się spodziewać przyjemnej, ciepłej jesieni z długimi okresami bez intensywnych opadów deszczu. Na stronie AccuWeather czytamy, że temperatury w naszym regionie będą tej jesieni wyższe niż w latach ubiegłych. 

Prognoza pogody. Do listopada będzie słonecznie, później pogoda gwałtownie się zmieni

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że wrzesień i październik będą miesiącami ciepłymi i słonecznymi, a przez większość wrześniowych dni termometry w Polsce będą wskazywać ok 20-25 stopni. W październiku i na początku listopada będzie nieco chłodniej, ale w dalszym ciągu będzie słonecznie, a pogoda będzie sprzyjać podróżom i sportom uprawianym na świeżym powietrzu. Zdaniem meteorologów sucha pogoda będzie korzystna dla zbiorów w Polsce.

Synoptycy z AccuWeather ostrzegają jednak, że w połowie listopada możliwa jest gwałtowna zmiana pogody, ponieważ w tym okresie nad Europę Środkową i Zachodnią zacznie nacierać zimne powietrze znad Rosji. Wówczas obserwować będziemy opady deszczu ze śniegiem, a w miejscowościach podgórskich także opady śniegu.

Więcej o: