Katowice: Policjanci zatrzymali pędzące ferrari. Pomiar wykazał 177 km na godzinę

Policjanci z Katowic zatrzymali na drodze krajowej nr 86 ferrari. Pojazd jechał z prędkością 177 kilometrów na godzinę. Kierowca został ukarany mandatem i dziesięcioma punktami karnymi.
Zobacz wideo

Policja przypomina, że od dwóch miesięcy na polskich drogach działają policyjne zespoły Speed, wyspecjalizowane w zwalczaniu niebezpieczeństw w ruchu drogowym. Podczas służby w Katowicach na drodze krajowej nr 86 funkcjonariusze zauważyli jadące lewym pasem czerwone ferrari. Od razu było widać, że auto porusza się z nadmierną prędkością. Policjanci przeprowadzili pomiar, który wykazał 177 km na godzinę (na drodze z ograniczeniem 100 km/h). 

Katowice. Policjanci zatrzymali pędzące ferrari

Kierowca, widząc jadący za nim radiowóz, zatrzymał się na poboczu. "Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatemdziesięcioma punktami karnymi" - podaje policja. Katowicka komenda przypomina, że na drogach przestrzegania prawa codziennie pilnują funkcjonariusze w nowoczesnych, nieoznakowanych radiowozach o mocy 200 koni mechanicznych - jak choćby BMW GT Serii 3 i Kia Stinger.

Więcej o: