Śląsk. 12-latka zginęła w czasie zabawy. Chciała wyciągnąć piłkę, przygniotły ją płyty OSB

Do tragedii doszło w Rydułtowach na Śląsku. 12-letnią dziewczynkę zgniotły ustawione pod budynkiem płyty OSB, kiedy próbowała spomiędzy nich wyciągnąć kauczukową piłkę. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Zobacz wideo

Dwie dziewczynki bawiły się piłką przed domem przy ulicy Wróblewskiego w Rydułtowach na Śląsku. Dzieci rzucały do siebie kauczukową piłeczką. W pewnym momencie zabawka wpadła pomiędzy płyty OSB oparte o budynek.

12-latka zginęła w czasie zabawy

Dziewczynka próbowała wyciągnąć piłeczkę i przesunęła w tym celu płyty OSB. W pewnym momencie płyty w rozmiarze około dwóch i pół na półtora metra przygniotły dziecko. Marta Pydych z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przekazała portalowi Nowiny.pl:

Dwunastolatka doznała poważnych obrażeń, między innymi głowy. Niestety nie udało się jej uratować. Lekarz stwierdził na miejscu zgon dziecka.

W zależności od grubości płyta OSB w takim rozmiarze może ważyć od 24 do 43 kg. Do tragedii doszło 4 września przed godziną 20. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka, zlecona została także sekcja zwłok.