Zabójcę 26-latki z Gorzowa wcześniej skazano za jej nękanie. Dostał 500 zł grzywny

26-letni Paweł R. niedługo przed zabójstwem 26-letniej Kristiny V. usłyszał wyrok za nękanie - podaje portal gorzowianin.com. Para rozstała się po krótkim związku, z czym R. nie mógł się pogodzić. W środę mężczyzna został zastrzelony przez niemiecka policję niedaleko Berlina.
Zobacz wideo

Jak ustalili dziennikarze portalu gorzowianin.com, obywatelka Ukrainy, 26-letnia Kristina V., krótko spotykała się z Pawłem R. Kobieta podjęła decyzję, by zakończyć związek. Wtedy R. zaczął ją nękać - miał m.in. nachodzić ją w pralni, w której pracowała i wysyłać jej wiadomości na Facebooku. Sprawa trafiła do sądu. - W poniedziałek 2 września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. - Sędzia uznał, że Paweł R. popełnił wykroczenie i ukarał mężczyznę za to, że w okresie od 16 czerwca do 11 lipca złośliwie niepokoił Kristinę V. poprzez natarczywe wysyłanie wiadomości na Facebooku. Były to wiadomości bardzo osobiste oraz emocjonalne - mówi portalowi Lidia Wieliczuk, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Gorzowie. 

Mężczyzna został ukarany 500 zł grzywny. Od wyroku odwołał się 4 września. Sąd nie wydał zakazu zbliżania się przez mężczyznę. W rozmowie z Gazeta.pl sędzia Wieliczuk tłumaczy, że taki zakaz mógłby zostać wydany przez prokuraturę na etapie postępowania przygotowawczego. - Ale niekoniecznie w tym postępowaniu, które dotyczyło wykroczenia, w takich sprawach nie wydaje się zwykle takich zakazów - mówi sędzia. 

Zabójstwo 26-latki w Gorzowie Wielkopolskim

Paweł R. w środę ok. około 14 wszedł do pralni w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie z premedytacją oddał strzał do pracującej tam Kristiny V. Lubuska policja od początku nie miała wątpliwości, że było to zabójstwo z premedytacją. Początkowo funkcjonariusze nie chcieli ujawniać motywu Pawła R. Później jednak media podały, że chodziło o zemstę: kobieta miała odrzucić jego zaloty. Sprawca zbiegł za granicę, został zastrzelony niedaleko Berlinem przez niemiecką policję.

Więcej o:
Komentarze (113)
Zabójcę 26-latki z Gorzowa wcześniej skazano za jej nękanie. Dostał 500 zł grzywny
Zaloguj się
 • alexis1121

  Oceniono 36 razy 30

  To nie pierwszy taki przypadek w Polsce, że kobieta zgłaszająca na policję nękanie została zabita przez swojego byłego. Gratulacje dla niemieckiej policji, że zdołali złapać mordercę, w Pl szukaliby go jeszcze z rok.

 • plac.czerwony

  Oceniono 30 razy 16

  Czy policja i sądownictwo nie mogłoby się posiłkować rozumem, logiką i psychologią?! Do diabła, nękanie zawsze się rozwija w złą stronę! Co szkodziło ustanowić zakaz zbliżania się?!

 • spyderman2

  Oceniono 18 razy 14

  ziobrokratura i milicja wolą hejtować w internecie niż chronić ludzi
  tak to wygląda sÓwereny

 • baaag

  Oceniono 23 razy 13

  No proszę, chyba nieczęsto przyjmuje się zabicie przez Niemców Polaka z ulgą.

 • mcguirre

  Oceniono 20 razy 10

  Dopiero niemieckie organy ścigania musiały ze śmieciem zrobić porządek ? Dlaczego dostał tylko 500 pln ? Panie Ziobro czy to pański zreformowany sąd wymierzył taką sprawiedliwość ? Pani Szydło, Polska to taki piękny i bezpieczny kraj...

 • plac.czerwony

  Oceniono 7 razy 7

  Btw, skąd ten bandzior miał broń?! Jak go poprzednio złapali to nie rozpoznali z kim mają do czynienia?! Zwykły człowiek, nawet z pie...em, nie kupi sobie broni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX