Szczecin: Młodzież Wszechpolska chce utworzyć "kordon sanitarny" po przejściu Marszu Równości

Młodzież Wszechpolska i radny PiS Dariusz Matecki zapowiedzieli kontrmanifestację, która ma odbyć się w opozycji do Marszu Równości w Szczecinie. MW chce "dezynfekować" ulice i utworzyć "kordon sanitarny", tak jak zrobiła to w czasie Marszu Równości w Katowicach.
Zobacz wideo

Radny PiS i kandydat na posła Dariusz Matecki wsparł kontrmanifestację przeciw Marszowi Równości w Szczecinie podczas środowej konferencji prasowej zwołanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych. Zaapelował także do prezydenta Szczecina, by rozwiązał marsz środowisk LGBT, jeśli dojdzie do "szykanowania katolików". Szczeciński Marsz Równości został zaplanowany na sobotę 14 września.

Szczecin. Młodzież Wszechpolska planuje kontrowersyjny happening „LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy”

Wiadomo już, że w kontrmanifestacji w Szczecinie mają wziąć udział członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Patriotycznej Pogoni Szczecin i Związku Narodowych Sił Zbrojnych. Dariusz Matecki zapewnił, że wydarzenie to będzie promować wartości rodzinne. Podkreślił także, że nie będzie to protest przeciwko osobom LGBT, ale przeciw tym, którzy "wykorzystują tę ideologię w bieżącej walce politycznej i robią z tego kampanię nienawiści przeciw Kościołowi Katolickiemu i tradycyjnym wartościom" - cytuje "Rzeczpospolita"

Do nieco innych wniosków można dojść, zapoznając się z wypowiedziami przedstawicieli środowisk narodowych. W rozmowie z "Gazetą Szczecińską" Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej powiedziała, że kontrmanifestacja odbędzie się "podczas pochodu osób, które publicznie przedstawiają swoje seksualne odchylenia" i zachwalała kontrowersyjny happening pod nazwą „LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy”.

- Będzie to polegać na symbolicznym zmywaniu z ulic zanieczyszczeń związanych z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu - powiedziała Rudzka.

Przedstawicielka Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedziała także, że każdy chętny do wzięcia udział w "dezynfekcji" otrzyma ubranie ochronne, zachęcając jednocześnie do przynoszenia własnych środków czystości. Przypomnijmy, że akcja "dezynfekcji" ulic odbyła się podczas ostatniego Marszu Równości w Katowicach. 

Więcej o: