Wypadek w Świnoujściu. Zginęła para nastolatków. Dziewczyna miała siedzieć na kolanach kierowcy

W Świnoujściu we wtorek wieczorem samochód osobowy wpadł do Kanału Piastowskiego. W wypadku zginęło dwoje 15-latków. Prokuratura prowadzi śledztwo, tymczasem na jaw wychodzą kolejne fakty. Okazuje się m.in, że dziewczyna, która jechała samochodem, miała w chwili wypadku siedzieć na kolanach swojego kolegi - nastoletniego kierowcy.
Zobacz wideo

Z relacji świadków, do których dotarł "Super Express", wynika, że młodzi ludzie tuż przed wypadkiem "driftowali" przy Kanale Piastowskim. 

15-latka miała siedzieć na kolanach kierowcy

- Przejechali obok mnie, i to tak, że omal mnie nie przewrócili. Za kierownicą siedział chłopak, a na jego kolanach dziewczyna - opowiada pan Wiesław, który w momencie wypadku przebywał nad kanałem.

Przyznał, że kiedy zobaczył, że nastolatka siedzi na kolanach kolegi, który kieruje samochodem, chciał do nich podejść i zwrócić im uwagę. W końcu zrezygnował. Za chwilę jednak zobaczył, że samochód zawraca i jedzie prosto w stronę wody. 

- Dobiegłem pierwszy, potem dołączyli inni wędkarze. Jeden z chłopców o własnych siłach wyszedł po drabince na nadbrzeże. Auto już było pod wodą. Zawiadomiliśmy służby - opowiada świadek. 

Wypadek w Świnoujściu. Dwoje nastolatków zginęło

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem. Samochód osobowy wpadł do Kanału Piastowskiego. W auta udało się wydostać jednemu z pasażerów - 14-letniemu chłopcu. Tuż przed wypadkiem z auta miał wysiąść jeszcze jeden chłopak. Dwie osoby pozostały w środku - dziewczyna i chłopak w wieku 15 lat. 

W akcję ratunkową zostali zaangażowani policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, nurkowie, straż graniczna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mimo to dopiero po dwóch godzinach udało się wydobyć z wody osoby, które utknęły w aucie. Nie pomogła reanimacja - oboje zmarli.

Nie wiadomo, skąd dzieci wzięły samochód. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

Więcej o:
Komentarze (182)
Wypadek w Świnoujściu. Zginęła para nastolatków. Dziewczyna miała siedzieć na kolanach kierowcy
Zaloguj się
 • 1sz-truten

  Oceniono 52 razy 46

  Nie wiadomo skad dzieci wzięły samochód ?
  Jak to zwykle bywa , bezrobotny z Warszawy pewnie przyjechał do Świnoujścia
  a potem wział i zmarł .

 • sthoss

  Oceniono 55 razy 45

  Jezeli w wieku 15 lat driftuje sie z siedzaca na kolanach laska to w wieku 18 lat ma sie juz na sumieniu jakas rodzine przejechana na pasach, albo kolegow wracajacych z dyskoteki zawinietych na drzewie. Moze tak bylo najlepiej.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 53 razy 41

  dobrze, że porypańcy kogoś nie zabili - zwykła selekcja naturalna

 • c2u

  Oceniono 44 razy 40

  Jak to jest, że wypadek zdarzył się we wtorek, a w piątek cyt. "nie wiadomo, skąd dzieci wzięły samochód"? Czy ustalenie w ciągu dwóch dni i rozpytanie właściciela pojazdu przerasta możliwości organów ścigania?

 • maro1234

  Oceniono 41 razy 39

  To była wielka miłość. I skończyła się jak na Titanicu. Radio grało do końca.

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 31 razy 27

  Ani szybcy, ani wściekli ...przedtem durni teraz martwi. Swoją drogą ...15 latek za kierownicą. Zero i wybitni parlamentarzyści uchwalili coś o czym jeszcze inni użytkownicy dróg nie wiedzą?

 • nylon13

  Oceniono 20 razy 18

  Filozofia "teraz-mogę-nikt-nie-patrzy"... Taaa… Młodociani lubią zagrać w ten sposób i poczuć że "coś" się dzieje. Przyznajmy, ta kultura (w swojej najgorszej części) zachęca ich do tego, obiecuje im bógwieco, niecodzienność, wejście w świat ekstremalnych doznań. Nikt nie pokazał im że można inaczej, że radość życia to nie tylko eksces i gó...ane popisy. Ten który wyszedł z tego może coś zrozumie, ma taką szansę, oni pojęli to w ostatnich sekundach, gdy uderzyli w głębię i zaczęli tonąć, tyle że było za późno niestety. W sumie smutne to wszystko.

 • Piotr Berger

  Oceniono 19 razy 17

  I dobrze, następny pomysł mogłby się skończyć nieszczęśliwie dla osób postronnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX