26-latek zabił pracownicę pralni w Gorzowie. Został zastrzelony podczas obławy w Niemczech

26-letni Paweł R., który zamordował pracownicę pralni w Gorzowie Wielkopolskim, uciekł samochodem do Niemiec, ale został namierzony przez tamtejszą policję. W okolicach Berlina funkcjonariusze zablokowali mu drogę. Ponieważ mężczyzna groził użyciem broni, został zastrzelony.

Poszukiwania Pawła R. trwały od godziny 14.00, gdy wyszło na jaw, że zastrzelił 26-letnią Ukrainkę, pracownicę pralni w Gorzowie Wielkopolskim. Młoda kobieta miała zostać zamordowana, ponieważ - jak podaje RMF FM - nie chciała spotykać się z Pawłem R.

Uciekł do Niemiec. Zginął podczas obławy

Poszukiwania zabójcy z pralni najpierw podjęto na terenie województwa lubuskiego, później stopniowo rozszerzano poszukiwania. Powiadomiono również policję brandenburską, ponieważ funkcjonariusze podejrzewali, że Paweł R. będzie chciał przekroczyć granicę. Nie mylili się.

W okolicach Berlina uciekającemu samochodem osobowym zabójcy odcięto drogę. Został otoczony przez niemiecką policję. Kiedy wysiadł z samochodu, skierował broń w stronę mundurowych, nie zamierzał się poddać. Został zastrzelony na miejscu.

Zastrzelił swoją rówieśnicę z zemsty

Paweł R. około 14.00 wszedł do pralni w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie z premedytacją wycelował broń w głowę jednej z pracownic i oddal strzał, zabijając kobietę na miejscu. Lubuska policja od początku nie miała wątpliwości, że było to zabójstwo z premedytacją. Początkowo funkcjonariusze nie chcieli ujawniać motywu Pawła R. Później jednak media podały, że chodziło o zemstę: kobieta miała odrzucić jego zaloty.

Według relacji RMF FM, mieszkańcy Gorzowa przebywający w okolicy miejsca zbrodni, nie skojarzyli, co właściwie się wydarzyło, słysząc odgłos wystrzału. Myśleli, że to pęknięta opona lub kapiszon. Dopiero po chwili, gdy pod pralnię podjechał radiowóz na sygnale, uświadomili sobie, że doszło do strzelaniny.

Więcej o:
Komentarze (265)
26-latek zabił pracownicę pralni w Gorzowie. Został zastrzelony podczas obławy w Niemczech
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 144 razy 126

  Podziękować niemieckiej policji. Pięrdolony psychol ze spermą zamiast mózgu.

 • westgreg

  Oceniono 69 razy 61

  Znalazł, czego szukał. Tylko życia jego ofiary strasznie żal.

 • martinnoo

  Oceniono 76 razy 60

  To jest różnica działania pomiędzy policją niemiecką a polską... Bardzo smutna różnica...

 • zz1026

  Oceniono 66 razy 54

  typowy sebix narcyz

  jak to moje zaloty odrzuca? MOJE?
  najelpszego faceta na swiecie?

  ale co sie dziwic jak w tym kraju leczenie psychiatryczne praktycznie nie istnieje

 • Jan Kot

  Oceniono 53 razy 39

  Jest jedna zasadnicza różnica. Niemiecka policja zastrzeliła winnego. Polska policja morduje niewinnych, tłumacząc np. że spadł z krzesła.

 • aria.pura

  Oceniono 34 razy 34

  I tak się, pszepaństwa, postępuje ze zbirami. Policjant w sytuacji zagrożenia ma chronić życie własne, kolegów i osób postronnych, a nie chuchać i dmuchać na bydlaka, strzelać w mały palec u nogi, żeby dzidzię, broń mzimu, nie zabolało, a potem jeszcze opatrunek śmieciowi zakładać. Gratulacje dla niemieckich policajów za właściwą decyzję i jej perfekcyjne wykonanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX