Wrocław. Z okna bloku padły strzały w kierunku placu zabaw. 26-latek testował starą wiatrówkę

Policja z wrocławskiego śródmieścia otrzymała zgłoszenie od mężczyzny, który przebywał na jednym z okolicznych placów zabaw razem ze swoim dzieckiem. Funkcjonariuszy poinformowano o tym, że w kierunku placu zabaw padły strzały z pobliskiego budynku.
Zobacz wideo

Pociski lądowały tuż obok bawiących się dzieci. Policjanci natychmiast zlokalizowali miejsce, z którego strzelano. - Otrzymaliśmy informację o tym, że ktoś strzela z dachu jednego z budynków. Takie informacje zawsze traktujemy priorytetowo, również w kontekście ewentualnych zagrożeń terrorystycznych - powiedział mediom starszy sierżant Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji, cytowany przez tvn24.pl.

Terroryzm? Nie, zwykła lekkomyślność

Okazało się, że strzały nie padały z dachu. Policjanci wypatrzyli "strzelca wyborowego" w oknie jednego z bloków koło placu. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Wrocławia, który testował znalezioną w mieszkaniu starą wiatrówkę. Mierzył do kartonowego pudełka, które stało w oknie, nie zauważył jednak, że naboje przebijały się przez karton i frunęły w kierunku placu zabaw, stwarzając zagrożenie dla wszystkich przebywających w polu rażenia. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że spodziewał się, iż amunicja ewentualnie trafi w korony drzew.

Stworzył śmiertelne zagrożenie

26-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty. Broń również została zabezpieczona.

- Teraz 26-latek odpowie za swój brak wyobraźni. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do sytuacji, która mogła narazić na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przebywające w tym rejonie osoby i taki właśnie zarzut usłyszał - stwierdził w rozmowie z portalem tuwroclaw.com Przemysław Ratajczyk z wrocławskiej policji. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Wrocław. Z okna bloku padły strzały w kierunku placu zabaw. 26-latek testował starą wiatrówkę
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 27 razy 21

  Idiota Kukiz proponuje dostępność broni w społeczeństwie. Tym społeczeństwie.

 • artur0121

  Oceniono 12 razy 12

  tak to jest jak się ma kapiszona zamiast mózgu

 • bogucjusz

  Oceniono 20 razy 12

  Jakby miał prawdziwy karabin, to na pewno zachowałby się odpowiedzialnie i nie strzelał, co nie? Walczmy o powszechny dostęp do broni palnej! Yes, yes, yes!

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 11

  Gdyby te dzieciaki. w piaskownicy posłuchały mądrych inaczej rad p.p. Kukiza i Korwina, to chodziłyby na place zabaw z rewolwerami w olstrach. I wtedy odpowiedziałyby ogniem temu idiocie. I odpowiedziałyby idiotycznym marzeniom p.p. Kokiza i Kur..., o pardon, przejęzyczyłabym się, Kukiza i Korwina..

 • wojtek45wawa

  Oceniono 9 razy 9

  Nie naboje gamoniu, tylko pociski......

 • tomi44g

  Oceniono 6 razy 6

  Na zdjęciu monitor CRT i drukarka igłowa. Mam nadzieję że to tylko stare zdjęcie a nie że Policja musi używać takiego sprzętu :)

 • stefan4

  Oceniono 20 razy 6

  > - Teraz 26-latek odpowie za swój brak wyobraźni.

  Ci, których pasjonują spluwy i strzelania, powinni być profilaktycznie izolowani od społeczeństwa. Bo zawsze w jakimś momencie zabraknie im wyobraźni.

 • villiers

  Oceniono 7 razy 5

  ... naboje przebijały się przez karton i frunęły w kierunku. Naboje i fruwały.
  Bez komentarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX