Wyniki matur 2019. CKE podała pełne dane. Egzaminu dojrzałości nie zdało 12,5 procent uczniów

Wyniki Matur 2019. Centralna Komisja Egzaminacyjna 11 września udostępniła wyniki matury poprawkowej, która pisana była przez uczniów w sierpniu. Tym samym mogła przedstawić oficjalne i pełne wyniki egzaminów maturalnych, które przeprowadzone zostały w 2019 roku.
Zobacz wideo

Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że do egzaminu maturalnego z obowiązkowych przedmiotów w maju i czerwcu przystąpiło w sumie 248 054 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W sierpniu swój egzamin musiało poprawić prawie 39 tysięcy z nich. Po poznaniu wyników testów poprawkowych CKE mogła podać pełne wyniki matur, które przeprowadzone zostały w 2019 roku.

Wyniki matur 2019. 12,5 procent uczniów nie zdało egzaminu gimnazjalnego

Okazało się, że tegoroczną maturę 2019 zdało 87,5 procent uczniów, a nie zdało 12,5 procent. Większy odsetek osób, które nie uzyskały minimum punktów potrzebnych do zdania egzaminu dojrzałości to absolwenci technikum (19,1 procent). Z kolei uczniowie liceów, którzy nie zdali matury stanowią 8,7 procent. Łącznie jest to 13 639 uczniów liceów i 17 437 uczniów techników, którzy w tym roku nie swojego egzaminu dojrzałości.

Najlepsza, bo stuprocentowa zdawalność matury, odnotowana była w przypadkach egzaminów z języka białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego. W statystkach CKE najgorzej wypadają egzaminy z matematyki - tych testów nie zdało 11 procent uczniów. Według oficjalnych danych obowiązkowe egzaminy z języka polskiego zdało 97 procent tegorocznych maturzystów. Egzamin dojrzałości z matematyki zakończył się sukcesem dla 89 procent uczniów, a z najczęściej wybieranego języka angielskiego maturę zdało 95 procent maturzystów.

Więcej o:
Komentarze (29)
Wyniki matur 2019. CKE podała pełne dane. Egzaminu dojrzałości nie zdało 12,5 procent uczniów
Zaloguj się
 • auruss

  Oceniono 8 razy 8

  Te 11% które nie zdało egzaminu z matematyki /przypominam: wystarczyło zdobyć 30% punktów/ to osoby, które w ogóle nie powinny chodzić do szkoły średniej - zmarnowany ich czas i społeczne pieniądze. Powinny one być wyeliminowane w trakcie nauki a nie przewlekane z klasy do klasy i dopuszczane do matury.

 • komix1

  Oceniono 10 razy 8

  "Wyniki matur 2019. 12,5 procent uczniów nie zdało egzaminu gimnazjalnego"
  Ciekawym wyniku autora artykułu...

 • sztucznypolak

  Oceniono 10 razy 8

  11% nie zdalo egzaminu z matematyki.
  Egzaminu, do zdania ktorego wystarczy 30% (tak!) punktow.

 • perkis1234

  Oceniono 8 razy 6

  Żeby nie uzyskać 30% z arkusza podstawowego..... przepraszam, ale takie osoby rzeczywiście nie zasługują aby legitymować się wykształceniem średnim. Dążenie do 100% zdawalności za wszelką cenę jest utopią. Tak jak nie każdy ma potencjał intelektualny aby zostać profesorem, tak nie każdy ma potencjał żeby zostać magistrem czy mieć wykształcenie średnie.

 • maro1234

  Oceniono 6 razy 4

  Proponuje wprowadzić normalny próg zaliczenia tj 60 procent to zobaczymy ile nie zdało naprawdę. Matura też powinna o czymś świadczyć.

 • dawidb

  Oceniono 3 razy 3

  Idealni przyszli wyborcy jedynej słusznej partii!

 • potulny

  Oceniono 9 razy 3

  tych 12,5% czeka wielka kariera w pis-ie. tam przygarniaja misiewiczow roznej masci.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli co, 88% dojrzałych? Coś mi się wydawało, że nie więcej jak 30%... Patrząc na wyniki wyborów... Cóż, polska matura to najwyraźniej bzdura.

 • agafia7644

  Oceniono 4 razy 2

  Nie zdali na 30 %? Żenujące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX