Pogoda. Były huragan Dorian zmierza w kierunku Polski. Prognozowany wiatr i deszcz

Huragan Dorian, który osłabł na tyle, że przestał być huraganem, wpływa dziś na pogodę w Europie. Synoptycy prognozują, że już w czwartek zbliży się do Polski i spowoduje opady deszczu, które będziemy obserwować na zachodzie i północy kraju.
Zobacz wideo

Huragan Dorian był huraganem piątej, a więc najwyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona. 1 września uderzył on z Bahamy, powodując liczne straty i zabijając 43 osoby. W kolejnych dniach przemieszczał się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i Kanady, aby następnie, już jako były huragan, przenieść się w kierunku Islandii.

Były huragan Dorian przyniesie do Polski deszcz. Popada w Szczecinie, Koszalinie i Słupsku

Były huragan Dorian wpłynął znacząco na pogodę na północnym zachodzie Europy. Był przyczyną intensywnych opadów deszczu ze śniegiem oraz silnych porywów wiatru na Islandii, a następnie opadów deszczu w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Pozostałości po tym huraganie przemieszczają się obecnie na wschód - w stronę Morza Norweskiego, Danii i Norwegii.

Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek prognozuje, że były huragan Dorian będzie miał wpływ także na pogodę w Polsce. Choć słabnie on z godziny na godzinę, w czwartek będzie przyczyną opadów deszczu, które spadną na północnym zachodzie kraju. Prognozuje się jednak, że będą to opady słabe, którym towarzyszyć będzie wiatr osiągający prędkość do 60 km/hm.

Więcej o:
Komentarze (44)
Pogoda. Były huragan Dorian zmierza w kierunku Polski. Prognozowany wiatr i deszcz
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 32 razy 22

  WRESZCIE COŚ Z "HAMERYKI" ZA DARMO !!!!!!!!
  HURRRA(GAN) ...

 • pedro.666

  Oceniono 13 razy 11

  Zawsze nam się jakieś nędzne resztki dostają. Zamiast prezydenta USA - wiceprezydent. Zamiast huraganu - były huragan... Czekamy jeszcze na byłą gwiazdę Limahla. Albo Modern Talking

 • mjuhbun

  Oceniono 11 razy 9

  mój wiatrak wreszcie osiągnie pełną moc i będę miał więcej prądu do wykorzystania

 • jalib

  Oceniono 15 razy 9

  Zamiast Trumpa?

 • notremak

  Oceniono 8 razy 8

  Może przywieje pissdzielstwu ukochanego Trumpka?
  Du..da już się nauczyła aportować piłki golfowe, reszta ustawi się na zadnich łapkach w karnym dwuszeregu, wiernopoddańczo machając pissimi ogonkami.

 • zgredzik01

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli Polsce zagraża Dorian, to powinien nas odwiedzić Prezydent Trump i rozegrać z Prezydentem Dudą partyjkę golfa. W USA to pomogło.

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 6

  Konkretny podarunek od Trumpa.
  Podarunek, bo Morawiecki otrzyma go za darmo.
  Za inne "podarunki" Trumpa podatnik polski będzie musiał słono zapłacić.
  /złotówek Trump nie przyjmuje/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX