Bielsko-Biała. Okradli 99-latkę zabierając jej oszczędności z 30 lat - 4 tys. zł. Policja prosi o pomoc

Do mieszkania 99-letniej bielszczanki zapukali oszuści podający się za pracowników spółdzielni. Kiedy dostali się do środka, splądrowali mieszkanie pani Ewy. Straciła 4000 zł - oszczędności z ostatnich 30 lat.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w piątek, wczesnym popołudniem. Do mieszkania 99-letniej Ewy Bębek zapukała para oszustów podających się za pracowników spółdzielni. Weszli do mieszkania seniorki pod pretekstem naprawienia rur.

Gdy sprawcy, młoda dziewczyna i chłopak, znaleźli się w środku, zamknęli się razem z panią Ewa w łazience. W tym samym czasie do lokalu wkradł się jeszcze jeden złodziej, który splądrował mieszkanie. Łupem oszustów padły 4000 zł - oszczędności, które bielszczanka gromadziła przez ostatnich 30 lat.

Pokrzywdzona zapamiętała, że sprawcami były młode osoby. Mężczyzna miał około 30 lat, 175 cm wzrostu, włosy ciemne. Kobieta około 20-30 lat, 165 cm wzrostu, szczupła - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Bielsko-Białej.

Policja prosi o informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawców. - Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość! - napisali funkcjonariusze. 

Na ratunek seniorce

Po nagłośnieniu sprawy przez media, na ratunek 99-letniej mieszkance Bielsko-Białej ruszyła fundacji Serce dla Maluszka, która na co dzień pomaga głównie potrzebującym dzieciom. Przedstawiciele organizacji pojawili się u pani Ewy, by zaoferować pomocną dłoń.

- Zrobimy wszystko, żeby pomóc pani Ewie, żeby przywrócić wiarę w ludzi, żeby udowodnić, że dobrych ludzi jest więcej - informuje Ewelina Kliś z fundacji Serce dla Maluszka w rozmowie z TVN.

Fundacja Serce dla Maluszka zorganizowało zbiórkę pieniędzy, by pomóc pani Ewie. Każdy, kto chce wesprzeć seniorkę, może to zrobić tutaj.

Więcej o:
Komentarze (155)
Bielsko-Biała. Okradli 99-latkę podając się za pracowników administracji. Policja szuka sprawców
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 56

  Karma wraca. Dopada w najmniej niespodziewanym momencie, czego wam łobuzy z całego serca życzę!

 • parsom

  Oceniono 53 razy 47

  Nie wiem co jest smutniejsze - czy to, że łażą po tym świecie osobniki okradające nawet staruszki, czy raczej 30 lat oszczędzania skutkujące 4000 zł...

 • zielonygaik

  Oceniono 55 razy 47

  Jak można okraść samotną, starsza kobietę. Mam nadzieję, że ich zamkną.

 • lgsz

  Oceniono 32 razy 30

  W listopadzie 2016 roku tak samo okradli moich rodziców - ukradli im pieniądze składane na tzw. "czarną godzinę". Policja w Środzie Wlkp. niestety nie była tak empatyczna jak w Bielsku i nie podała do mediów informacji w celu nagłośnienia sprawy i zwiększenia prawdopodobieństwa wykrycia sprawców. Nikt nam w tej sprawie nie pomógł. Złodziejki (2 kobiety młoda ok. 25-29 lat ciemnej mocno karnacji i druga ok. 45-50 lat tęga) nie tylko pozbawiły ich oszczędności życia, ale przyczyniły się do gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia - nasilenie inwazyjnej choroby nowotworowej (silny wstrząs spowodował obniżenie reakcji obronnych organizmu) i rozległy wylew (oboje byli w mocno podeszłym wieku). Szybko sprawę umorzono - kwestia 2 m-cy - wobec niewykrycia sprawców (to jakaś prawidłowość w policji) mimo, że zabezpieczyli dowód z odciskami, który posłużył złodziejkom do wyważenia zamka w drzwiach szafy. Cała złodziejska akcja trwała zaledwie 5 min i oczywiście w godzinach kiedy domownicy są w pracy. Rodzice moi niestety odeszli do lepszego świata z przekonaniem, że dobrzy ludzie na tym świecie dawno wyginęli, a państwo ich walczących niegdyś o wolność i polską mowę, ma za nic. To na końcu jesieni ich życia było dla nas wielką traumą i odebrało nam wszystkim wiarę w dobro i państwo. Nikt, ale to nikt nie podjął żadnych kroków by ją przywrócić. Ta Pani w całej tej okrutnej sytuacji ma o tyle szczęścia, że mieszka w Bielsku gdzie są empatyczni policjanci, którzy potrafią podjąć dodatkowe działania. Życzę tej Pani wiele wiele sił i dobra. Wszystkim złodziejom okradającym z premedytacją starszych ludzi życzę prawdziwego sądu bożego. Jeżeli już musicie być złymi ludźmi okradajcie siebie na wzajem a nie biednych seniorów.
  Niestety dobrzy ludzie są na wymarciu.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 27 razy 27

  W Polsce być babcią to wyzwanie. Nie dość, że jest się niańką dla wnuków w wieku przedszkolnym, połowę skromnej emerytury oddaje się na wsparcie budżetu domowego dorosłych dzieci, to jeszcze gdy ma się pecha, wtedy trzeba znosić wyzwiska i awantury naćpanych wnuków w wieku nastoletnim.
  W tym czasie niemiecka babcia zwiedza sobie świat z biurem podróży.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 36 razy 26

  A jak kościół bezpardonowo okrada starszych ludzi i wyłudza od nich pieniądze to nikt nawet okiem nie mrugnie.

 • stgeorge

  Oceniono 18 razy 18

  Tą staruszkę okradli nie tylko prywatni złodzieje. Również państwowi generując inflację która rok w rok zmniejszała realną wartość jej oszczędności.

 • vargur09

  Oceniono 21 razy 17

  takie okradające ku**wy powinny wisieć na latarniach...

 • staefun

  Oceniono 17 razy 15

  Phi... 4 tysiące PLN. A ile kosztuje lot o statusie HEAD na narty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX