Wypadek autobusu z 45 uczniami w Starej Wodzie. Po zderzeniu wpadł do rowu i przewrócił się na bok

W Starej Wodzie, w miejscowości w województwie lubuskim, doszło do zderzenia samochodu z autobusem. Pojazd przewożący około 45 uczniów wpadł do rowu.

Jak podaje "Gazeta Lubuska" około godziny 7:30 w miejscowości Stara Woda w województwie lubuskim doszło do wypadku samochodu osobowego z autobusem, który w wyniku zderzenia z osobówką wpadł do rowu. Autobusem podróżowało 48 osób, w tym 45 dzieci, 

Wypadek w miejscowości Stara Woda. Autobus przewożący 45 dzieci wpadł do rowu

Na miejscu pracują służby ratownicze, w tym około dziesięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Droga na drodze z Nowogrodu Bobrzańskiego do Lubska jest zamknięta dla ruchu.

Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że nikomu nic się nie stało. Kierujący autobusem i samochodem osobowym byli trzeźwi. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło na łuku drogi.

Kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie najprawdopodobniej wpadł w poślizg. Z kolei kierowca autobusu podjął próbę wyminięcia pojazdu, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia. W wyniku wypadku autobus zjechał na pobocze i przewrócił się do rowu.

Autobus przewoził dzieci do szkół podstawowych w Lubsku. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach dzieci zostały już zabrane z miejsca zdarzenia przez rodziców oraz opiekunów.

Więcej o:
Komentarze (5)
Stara Woda. Wypadek autobusu z 45 uczniami. Po zderzeniu wpadł do rowu i przewrócił się na bok
Zaloguj się
 • kmwsm

  Oceniono 6 razy 6

  Pasazer autobusu pyta sie kierowcy.
  - Panie, w Zimnej Wodzie staje?
  Chyba Kaczorowi

 • uthark

  Oceniono 4 razy 4

  Mam nadzieję, że kierowca osobówki zostanie skierowany na ponowny kurs i egzamin, bowiem okazało się, że nie potrafi bezpiecznie jeździć.

 • 6drabin

  Oceniono 2 razy 2

  Jakże często cierpią osoby zupełnie niewinne, które tylko przypadkiem znajdują się w miejscu gdzie ktoś nieodpowiedzialny stwarza zagrożenie dla siebie i innych.
  Tak było m.in. pod Płońskiem, gdzie amerykański kierowca „kampera" został ranny w wyniku wypadku spowodowanego przez nieodpowiedzialnego kierowcę audi, który wyprzedzał na skrzyżowaniu omijając wysepki po lewej stronie swojego pasa ruchu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX