Wypadek autobusu z 45 uczniami w Starej Wodzie. Po zderzeniu wpadł do rowu i przewrócił się na bok

W Starej Wodzie, w miejscowości w województwie lubuskim, doszło do zderzenia samochodu z autobusem. Pojazd przewożący około 45 uczniów wpadł do rowu.
Zobacz wideo

Jak podaje "Gazeta Lubuska" około godziny 7:30 w miejscowości Stara Woda w województwie lubuskim doszło do wypadku samochodu osobowego z autobusem, który w wyniku zderzenia z osobówką wpadł do rowu. Autobusem podróżowało 48 osób, w tym 45 dzieci

Wypadek w miejscowości Stara Woda. Autobus przewożący 45 dzieci wpadł do rowu

Na miejscu pracują służby ratownicze, w tym około dziesięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Droga na drodze z Nowogrodu Bobrzańskiego do Lubska jest zamknięta dla ruchu.

Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że nikomu nic się nie stało. Kierujący autobusem i samochodem osobowym byli trzeźwi. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło na łuku drogi.

Kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie najprawdopodobniej wpadł w poślizg. Z kolei kierowca autobusu podjął próbę wyminięcia pojazdu, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia. W wyniku wypadku autobus zjechał na pobocze i przewrócił się do rowu.

Autobus przewoził dzieci do szkół podstawowych w Lubsku. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach dzieci zostały już zabrane z miejsca zdarzenia przez rodziców oraz opiekunów.

Więcej o: