Jarosław Kaczyński po wyborach przejdzie dwie operacje. "Muszę niestety to przeprowadzić"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Super Expressem" ujawnił, że po wyborach czekają go dwie operacje polegające na wszczepieniu endoprotez stawu kolanowego w obu nogach. Zapewnia jednak, że szybko dojdzie do zdrowia. - Nogi mam może nie za długie, ale mocne - zapewnia prezes PiS.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński po jesiennych wyborach parlamentarnych przejdzie dwie operacje. Jak ujawnił w rozmowie z "Super Expressem", oba zabiegi będą dotyczyły problemów z kolanami, z którymi mierzy się już od dłuższego czasu. - Muszę niestety to przeprowadzić. Po najbliższych wyborach przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga - powiedział prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński przejdzie po wyborach dwie operacje 

Jak dodał Kaczyński, operacja wszczepienia endoprotezy była już przez niego kilkukrotnie przekładana ze względu na wybory do Parlamentu Europejskiego. Teraz uczestniczy w przedwyborczej kampanii PiS, biorąc udział w partyjnych piknikach i osobiście przemawiając na konwencjach programowych, ale na jesieni ma mieć czas na regenerację po zabiegu. 

W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować

- powiedział w rozmowie z tabloidem. Podkreślił jednak, że gdy ponad rok temu był w szpitalu, szybko zrehabilitował nogę na tyle, że mógł porzucić kule. - Taką mam szczęśliwie konstrukcję fizyczną. Nogi mam może nie za długie, ale mocne - stwierdził Kaczyński.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku Kaczyński trafił do szpitala. Przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie - jak informowano - był leczony na chorobę zwyrodnieniową stawów. Stan zdrowia PiS komentował wówczas m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu - podkreślił w wywiadzie dla RMF FM. Sam Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" mówił z kolei: - Jak wszyscy wiedzą, mam problem z nogą, z kolanem i to jedyne moje schorzenie. Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd błyskawiczne przyjęcie do szpitala. 
 

Więcej o:
Komentarze (578)
Jarosław Kaczyński po wyborach przejdzie dwie operacje. "Muszę niestety to przeprowadzić"
Zaloguj się
 • antymoher64

  Oceniono 160 razy 116

  Dwie kule to ty powinieneś mieć na łańcuchach na stałe. Tak na wszelki wypadek.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 141 razy 107

  ale szczęściarz, że nie musi czekać tylko sam wybiera termin...

 • taroudant

  Oceniono 100 razy 92

  "Później czekają mnie dwie kule".
  Bez przesady, dożywocie wystarczy.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 94 razy 90

  Boss PiS dzielskiej mafii nawet na wózku inwalidzkim będzie pilnował żeby banda koryciarzy nie wywaliła go ze stołka prezesa.

 • jxl82

  Oceniono 127 razy 87

  "Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią," To pewnie te pierwotniaki od imigrantów przedostały się do świętych relikwii.

 • kroliklesny

  Oceniono 117 razy 83

  Mocne kolana? Ale kregoslup slaby, brzuszysko ogromne i zepsute zebiska w paszczy!

 • pan.szklanka

  Oceniono 88 razy 70

  Kul doczekał się również Nicolae Ceaușescu.
  Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, w przeciwieństwie do Ziobry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX