Toruń. Ogłosili "post o chlebie i wodzie" w intencji wyborów parlamentarnych. Ponad 3 tys. chętnych

Jesienne wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Na niespełna miesiąc przed pójściem do urn wyborczych, sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zadbało o to, by Polacy wybrali właściwie: ogłosiło post o chlebie i wodzie.
Zobacz wideo

"Modlitwa i post" polega na wybraniu jednego dnia, w przedziale od 8 września do 13 października, w którym to będzie się pościć w intencji dobrych wyborów Polaków - czytamy na stronie Radia Maryja.

Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodnie z prawem stanowionym przez Boga

- wyznał o. Jan Król w wypowiedzi przytoczonej przez Radio Matyja.

Zgłosiło się już 3 tys. chętnych

Post w intencji właściwych wyników wyborów cieszy się sporym zainteresowaniem. Do tej pory zgłosiło się ponad 3 tys. osób - informuje O. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października 2019 roku. Zgodnie z konstytucją Polacy w 41 okręgach wyborczych wybiorą 460 posłów, którzy zasiądą w ławach sejmowych oraz 100 senatorów.

Więcej o:
Komentarze (204)
Toruń. Post o chlebie i wodzie w intencji wyborów parlamentarnych. Ponad 3 tys. chętnych
Zaloguj się
 • acide94

  Oceniono 51 razy 49

  Proszę co religia robi z umysłem, miasto które dało światu Mikołaja Kopernika parę stuleci później zaleca głodówkę w intencji kaczyńskiego. Piękne miasto, gotyk, Kopernik, Hanza, wielkie tradycje i jeden pan Rydzyk zlewa wszystko swoją wodą święconą.

 • ponury-wpis

  Oceniono 44 razy 40

  Ojciec Pasibrzuch może pościć cały rok bez żadnych konsekwencji . To raczej w intencji sowitych subwencji jako zadośćuczynienie poparcia PiS-u. Żenująca obłuda !!!

 • moppy

  Oceniono 47 razy 37

  Jestem szczęśliwy, że wyjeżdżam na stałe z tego popie...nego kraju

 • pandzik

  Oceniono 39 razy 35

  ten kraj jest skonczony

 • cezaryk

  Oceniono 32 razy 32

  Proszę aby na czas postu poszczący wstrzymali oddech.

 • barakuda62

  Oceniono 31 razy 31

  A ja deklaruję że do wyborów czyli przez następne 34 dni nie będę jadł i 34 noce nie będę spał- to w intencji coby kacze gó... poszło w PiSdu.

  Ps. najem się w nocy pośpię w dzień🤣🤣🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX