Śmierć w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Oskarżony zmarł podczas rozprawy

Nie żyje mężczyzna, który zasłabł podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. 59-latek był oskarżony o nielegalne składowanie odpadów, w dniu rozprawy chciał dobrowolnie poddać się karze. Był reanimowany przez pracowników sądu i dwie załogi pogotowia.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 września rano w Sądzie Okręgowym przy Alei Wolności w Kaliszu (województwo wielkopolskie). 59-letni mężczyzna podczas rozprawy sądowej stracił przytomność i przestał oddychać - podaje portal Kalisz24 Info. Akcję reanimacyjną natychmiast podjęli pracownicy sądu, a następnie ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce. Działania ratunkowe trwały blisko półtorej godziny, ale nie powiodły się. 

Kalisz. Oskarżony zmarł na sali sądowej

Informację o śmierci mężczyzny potwierdziła rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska. Mężczyzna był oskarżony o przestępstwo z artykułu 165 § 1 Kodeksu karnego, czyli o nielegalne składowanie odpadów i sprowadzanie związanego z tym niebezpieczeństwa epidemiologicznego. Groziło mu do ośmiu lat więzienia. Rzeczniczka kaliskiego sądu przekazała, że złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Więcej o: