Szczecin: Dwa barany kameruńskie błąkają się po mieście. Drugi dzień wymykają się strażnikom

Strażnicy miejscy ze Szczecina już drugi dzień próbują złapać dwa barany kameruńskie, które zasmakowały wolności. Brązowe, zadbane zwierzęta, które wałęsały się po ulicach miasta, zauważyli mieszkańcy Osiedla Arkońskiego.
Zobacz wideo

O baranach, które sprawiają straży miejskiej w Szczecinie nie lada kłopot, informuje RMF FM. Z doniesień portalu wynika, że dwa barany kameruńskie zauważono po raz pierwszy w niedzielę niedaleko ul. Wojciechowskiego.

Szczecin. Próby schwytania dwóch baranów spełzły na niczym. Nie wiadomo, do kogo należą

Na miejscu, w którym zauważono barany, pojawiły się służby. Strażnicy miejscy wraz z łowczymi próbowali je złapać przez kilka godzin, ale się to nie udało. Jedno ze zwierząt zapędzono na posesję, jednak gdy próbowano je schwytać, baran przeskoczył ogrodzenie i uciekł w kierunku Lasu Arkońskiego. W poniedziałek jeden z baranów pojawił się w okolicy ul. Jaworowej, miejsce pobytu drugiego jest aktualnie nieznane.

Wszystko wskazuje na to, że barany komuś uciekły. Nie wiadomo jednak, kto jest ich właścicielem. Niewykluczone, że należą do ośrodka hodowlanego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Więcej o: