Wybuch gazu w Choczewie. Zawaliła się część budynku mieszkalnego. Dwie osoby są ranne

W Choczewie (woj. pomorskie) doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. Jego część się zawaliła. Dwie osoby zostały ranne.
Zobacz wideo

Informację jako pierwsze podało RMF FM. Około godziny 10.00 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Choczewo w województwie pomorskim. Część budynku się zawaliła. 

Wybuch gazu w Choczewie. Dwie osoby zostały ranne

- Okazało się, że budynek uległ znacznemu zniszczeniu. Piętro oraz parter w jednym pionie uległy zawaleniu. Jedna osoba ranna została przewieziona z poparzeniami do szpitala. Drugiej rannej osobie pomoc została udzielona na miejscu. Nie mamy informacji, żeby ktoś poniósł śmierć w wyniku zdarzenia - przekazała w rozmowie z portalem Gazeta.pl asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Jak przekazała, budynek, w którym doszło do wybuchu, to budynek czterorodzinny. - Z naszych ustaleń trzy rodziny przebywały w budynku w chwili wybuchu, na szczęście pozostałym mieszkańcom nic poważnego się nie stało - poinformowała oficer prasowa.

Miejsce zdarzenia jest zabezpieczane przed dostępem osób postronnych. Pracują tam, oprócz policjantów, strażacy - pojawiła się specjalna grupa poszukiwawcza strażaków z Gdańska, która nadal przeszukuje budynek. Zjawił się również wójt gminy, przedstawiciel Urzędu Gminy, a także nadzór budowlany.

Więcej o: