Pogoda na dziś - wtorek 10 września. Duże zachmurzenie, a lokalnie także deszcz

Wtorek 10 września nie będzie najładniejszym dniem w tym miesiącu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że będzie dziś deszczowo i dość wietrznie.
Zobacz wideo

Najtrudniejsze warunki atmosferyczne będziemy obserwować na północy kraju. Wychodząc do pracy, mieszkańcy województw nadmorskich powinni wziąć ze sobą parasole. 

Temperatura. Termometry wskażą od 16 do 22 stopni

Wtorek 10 września będzie dniem stosunkowo ciepłym. Najniższe wartości odnotujemy dziś na termometrach w Zakopanem i Koszalinie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie 16 stopni Celsjusza, z kolei najwyższe - w Przemyślu, Krakowie i Katowicach, gdzie temperatura maksymalna wzrośnie do 22 stopni. Na wybrzeżu i obszarach podgórskich termometry wskażą do 18 stopni, a w pozostałej części kraju do 20 stopni Celsjusza.

Opady. Najwięcej deszczu na północy, lokalnie także silny wiatr

Synoptycy z IMGW przewidują, że w wielu miastach i wsiach spadnie dzisiaj deszcz. Najwięcej opadów prognozuje się dla północy kraju, gdzie zachmurzenie będzie duże, a wysokość opadów może osiągnąć nawet 20-30 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, a słabe opady będą występować lokalnie. Opadom będzie towarzyszył słaby i umiarkowany wiatr. Silniejszych podmuchów możemy spodziewać się na wybrzeżu - tam wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Więcej o: