Studenci z Izraela pobici w Warszawie przez obcokrajowców. "Podły akt barbarzyństwa". MSZ reaguje

Studenci z Izraela zostali brutalnie zaatakowani w sobotę nad ranem przed jednym z warszawskich klubów. Napastnikami mieli być obcokrajowcy, którzy, według świadka, mieli posługiwać się językiem arabskim. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zobacz wideo

Zdarzenie opisał na Facebooku Barak Kaszpicki, którego brat, student prawa Jotam, padł ofiarą napastników. Jak twierdzi, jego brat wraz ze znajomymi został zaatakowany po wyjściu z jednego z warszawskich klubów przez grupę ludzi posługujących się językiem arabskim.

Napastnicy mieli najpierw zapytać o narodowość napotkanych osób. Gdy uzyskali odpowiedź, zaczęli atak, używając jednocześnie wulgarnych słów. Jotam miał zostać uderzony w twarz i stracić przytomność. Mężczyzna ma m.in. złamany nos. Napastnicy uciekli. Do szpitala trafiły dwie osoby.

"Dzisiaj jest mój brat bliźniak. Jutro są twoi bliscy" - skomentował Barak Kaszpicki.

"Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godz. 5:00 przed jednym z budynków na ul. Twardej. Do grupy osób podeszło trzech mężczyzn, z których jeden był bardzo agresywny" - informuje w przesłanym do Gazeta.pl komunikacie nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Do szpitala trafiło dwóch pokrzywdzonych. Stąd też trafiła do nas informacja o zdarzeniu. Nawiązaliśmy kontakt z opiekunem grupy izraelskich studentów. W tej chwili czynności w sprawie prowadzą policjanci z KRP 1. Nasze ustalenia wskazują na 4 pokrzywdzonych. Najbardziej agresywny mężczyzna miał krzyczeć, ze jest Palestyńczykiem. Co więcej, czyn traktujemy jako przestępstwo na tle narodowościowym

- dodaje nadkom. Marczak.

Atak na studentów z Izraela

Jak podaje "Jerusalem Post", o sprawie zostało poinformowane izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także ambasada w Warszawie.

"MSZ zdecydowanie potępia akty agresji popełniane przez i wobec cudzoziemców w Polsce. Sprawa pobicia obywateli Izraela przez cudzoziemców na terytorium Polski jest wyjaśniana przez policję. Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim formom przemocy!" - napisał polski resort spraw zagranicznych na Twitterze.

Głos zabrał też ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski.

"Podły akt barbarzyństwa. Nie ma żadnego uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Jotamowi i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (742)
Studenci z Izraela pobici w Warszawie przez obcokrajowców. "Podły akt barbarzyństwa"
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 97 razy 71

  Wyznawcy Allaha dali po ryju wyznawcom Jahwe na terytorium Peruna, okupowanym aktualnie przez wyznawców Jezusa.
  Dla niekumatych - żydzi, muzułmanie i katolicy wyznają tego samego boga, którego terenem rodzimym jest Bliski Wschód.

 • barrels

  Oceniono 105 razy 49

  Jedni naebani, drudzy naebani, zwykła bójka pijanych gości urasta do ataku na tle rasistowskim

 • Mirosław Rutkowski

  Oceniono 57 razy 45

  Nie napisaliście, że brat pobitego stwierdził również w cytowanej wypowiedzi:
  "Historia się powtarza, Polacy znowu stali i biernie się przyglądali jak ludzie z innego narodu biją na ich ziemi Żydów"

 • 2uboot2

  Oceniono 47 razy 41

  We Francji jest to na porządku dziennym w Niemczech również częste, tyle że policja coraz lepiej stara się działać prewencyjnie. Co ciekawe, na twitterach izrealskich trwa spór, czy to zrobili Polacy antysemici, czy arabscy studenci.

 • enedue3

  Oceniono 75 razy 33

  Czy został ukarany znany Israelski architekt za pobicie polskiego ambasadora w Telawiwie???

 • edwardrydz

  Oceniono 54 razy 32

  Ograniczyc wizy dla obywateli Izraela. Polska nie powinna byc wplatana w awantury zydowsko-arabskie. Nie nasza sprawa.

 • cokolwiekbadz

  Oceniono 43 razy 25

  Dlaczego w tytule nie ma, że pobici przez Palestynczykow? Jak by sprawca by Polak, to byście napisali to gruba czcionka na głównej, a tak musiałem się przewlec przez ten bełkot, żeby doczytać, że to jeden z cenniejszych niż złoto....
  I dlaczego zwykle chuligaństwo określać od razu barbarzyństwem? Czy kogoś spalono żywcem, lub ze skóry obdarto? Nie, Żyd zarobił w czambuł i to jest powód do drzwi na pół świata, łącznie z wciąganiem w to MSZ. Tej samej nocy pewnie 20 Polaków też zarobiło od pięknych łobuzów i jakoś jest cisza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX