Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 8 września to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Podpowiadamy.

8 września nie jest niedzielą handlową. To dopiero druga niedziela w tym miesiącu, a ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta mówi, że niedziele handlowe w 2019 roku wypadają tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia). Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie dopiero za trzy tygodnie, czyli 29 września.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można coś kupić pomimo zakazu handlu?

To, że nie wypada dziś niedziela handlowa, nie oznacza, że nie możemy nic kupić. Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, zawiera listę 32 typów sklepów, które mogą być otwarte bez względu na zakaz handlu. Na liście tej znajdują się m.in. stacje benzynowe, placówki pocztowe, apteki, cukiernie, punkty gastronomiczne oraz sklepy, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel przedsiębiorstwa.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • piotras01

  Oceniono 4 razy 4

  Biedronka w telewizji reklamuje "cały tydzień niskie ceny". Tydzień to 7 dni. Artykuł kłamie Biedronki muszą być otwarte we wszystkie niedziele!

 • lech17

  Oceniono 8 razy 4

  Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

  To mój ulubiony serial w Gazecie...
  Zawsze czekam na tę informację z wypiekami na twarzy

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 4

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • zawszedak111

  Oceniono 6 razy 2

  Urszulo Ziemska, czy warto aż tak się ośmieszać za parę złotych wierszówki!?

 • remislanc

  Oceniono 10 razy 2

  Przez 210 dni w roku, 4 razy w tygodniu pytacie o możliwość zrobienie zakupów w niedzielę. Wasi prenumeratorzy są ułomni i nie mogą zapamiętać, że pójdą do biedronki po browara tylko w ostatnią niedzielą miesiąca?

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 5 razy 1

  Wczoraj był artykuł: "Niedziela handlowa wrzesień 2019 - czy sklepy będą jutro otwarte?"
  Dziś jest artykuł: "Niedziela handlowa wrzesień 2019 - czy sklepy będą dziś otwarte?"
  Jutro będzie artykuł: "Niedziela handlowa wrzesień 2019 - czy sklepy były wczoraj otwarte?"

 • aietes

  Oceniono 1 raz 1

  o niedzielach handlowych niech informują gady, które ten chasydzki zakaz wprowadziły. Kalifat katolicki.

 • cycki_wadzajna_anus

  Oceniono 1 raz 1

  Poproszę o codzienny newsletter z tym tytułem! Będę otwierał na 6 urządzeniach i zarobicie 12 groszy.

 • jan700

  Oceniono 7 razy 1

  UZ, jesteś najbardziej wiarygodnym źródłem informacji w koncernie Agory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX