Pogoda na dziś - 9 września. Początek tygodnia będzie deszczowy

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że poniedziałek 9 września będzie dniem deszczowym. Mniejsze i większe opady prognozowane są dla całego kraju. Wychodząc z domu, warto zabrać ze sobą parasol.
Zobacz wideo

Dzień ten będzie także stosunkowo chłodny. W znacznej części polskich miast odnotujemy dziś 14-16 stopni, a wartości powyżej 20 stopni zobaczymy dziś na nielicznych termometrach.

Temperatura. Najcieplejszym miastem będzie dziś Białystok

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że najchłodniej będzie dziś na południu kraju. Najniższą temperaturę odnotujemy w Jeleniej Górze, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie zaledwie 13 stopni. O jeden stopień więcej wskażą termometry w Zakopanem, Katowicach i Opolu, a o dwa we Wrocławiu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Najcieplej będzie dziś w Warszawie, gdzie na termometrach zobaczymy 23 stopnie, oraz w Białymstoku, gdzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wzrośnie nawet do 24 stopni.

Opady. Deszczowe chmury zasnują niebo nad Polską

Synoptycy prognozują, że w poniedziałek 9 września padać będzie w całym kraju. Z reguły będą to jednak opady przelotne. Najwięcej deszczu przewiduje się dla Wybrzeża i wschodniej granicy Polski, z kolei najwięcej przejaśnień dla województw lubuskiego i wielkopolskiego.

Więcej o: