"TVP zajmie się twoją rodziną" - Jacek Łęski tłumaczy się ze słów wypowiedzianych do Tomasz Lisa

Jacek Łęski utrzymuje, że jego słowa o tym, że TVP "zajmie się rodziną i dziećmi" Tomasza Lisa, były reakcją na planowany w "Newsweeku" artykuł rzekomo atakujący najbliższych Jacka Kurskiego. Dodaje, że rozmowa miała charakter prywatny. Tymczasem TVP przygotowuje pozwy przeciwko autorom wywiadu z Mariuszem Kowalewskim, który ukazał się w "Polityce". To w nim były pracownik TVP opisał, jak miały być zbierane "haki" na niewygodne z punktu widzenia stacji osoby.
Zobacz wideo

Po raz pierwszy domniemane metody wykorzystywane w TVP przy szukaniu "haków" m.in. na Jarosława Kurskiego, Krzysztofa Czabańskiego i Tomasza Lisa opisał w rozmowie z "Polityką" Mariusz Kowalewski, były pracownik stacji. Ujawnił m.in. że TVP miało wysłać drona nad dom Tomasza Lisa w Konstancinie. Potem "Gazeta Wyborcza" ujawniła kulisy sprawy, której ofiarą miał się stać Tomasz Lis. 

Z relacji redaktora naczelnego "Newsweeka" wynikało, że Jacek Łęski, gospodarz programu "Studio Polska" i "Alarm" zadzwonił do niego 15 sierpnia 2018 roku, argumentując wcześniej, że sprawa jest pilna i dotyczy dzieci Tomasza Lisa. Po odebraniu telefonu pracownik TVP miał powiedzieć: "Cześć, Jacek Łęski. No co, piszecie artykuł o Jacku Kurskim, no to teraz się nie dziw, TVP zajmie się twoją rodziną i dziećmi". Tomasz Lis odebrał to jako próbę szantażu i wpłynięcia na to, jakie materiały pojawiają się w "Newsweeku".

Jacek Łęski: Rozmowa miała charakter prywatny

Jacek Łęski odniósł się do sprawy w rozmowie z magazynem "Press". Bronił się, że rozmowa miała charakter prywatny i trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. - Nie raz się spieraliśmy. Nigdy jednak nie była w tych sporach przekraczana pewna granica, jaką jest atakowanie najbliższych. Kiedy dowiedziałem się, że "Newsweek" zamierza to zrobić wobec Kurskiego, postanowiłem zareagować. (...) Zaznaczyłem, że to przekraczanie pewnych granic i że takich standardów nie powinno się promować - twierdzi Jacek Łęski. 

Tomasz Lis mimo tłumaczenia Jacka Łęskiego nadal twierdzi, że metody zastosowane przez kolegę z TVP to "ubecki szantaż". Po jego telefonie zgłosił sprawę do prokuratury, która jednak odmówiła zajęcia się tą sprawą. Nie pomogło również zaskarżenie decyzji prokuratury do sądu.

TVP zapowiada pozwy

TVP twierdzi, że w wywiadzie z Mariuszem Kowalewskim zawarte są nieprawdziwe i niesprawdzone przez dziennikarzy informacje, które mają służyć m.in. poróżnieniu stacji i Rady Mediów Narodowych. Według Mariusza Kowalewskiego TVP miało inwigilować m.in. Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, z którym poróżniony był Jacek Kurski - red.

"Pozostałe, przekazane przez rozmówcę red. Pytlakowskiego rewelacje, jak m.in rzekoma inwigilacja (na otwartym publicznym spotkaniu, sic!) brata Prezesa TVP, są wytworem zainfekowanej potrzebą zemsty, bujnej wyobraźni red. Kowalewskiego" - czytamy w oświadczeniu stacji opublikowanym na stronie internetowej.

TVP zapowiada przygotowanie pozwów przeciwko autorom tekstu.

Więcej o:
Komentarze (158)
"TVP zajmie się twoją rodziną" - Jacek Łęski tłumaczy się ze słów wypowiedzianych do Tomasz Lisa
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 122 razy 116

  Wyjątkowy to musi być zwyrodnialec jeżeli straszy, że TVP zajmie się rodziną i dziećmi red. Lisa. Ale taka własnie teraz jest telewizja reżymowa.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 98 razy 94

  Brawo panie Jacku Łęski.
  Grozić tak. Odpowiadać za groźby już nie ...
  Nie ma co, "kryształowy" charakter.

 • cezaryk

  Oceniono 91 razy 81

  > TVP zajmie się twoją rodziną i dziećmi
  > Rozmowa miała charakter prywatny
  Prywatne groźby? Bardzo ładnie proszę pana.
  Ja też mogę prywatnie zagrozić panu i pańskiej rodzinie?

 • ktos2014

  Oceniono 75 razy 71

  przecież teraz w TVP to standard opluć, zastraszyć, wykorzystać nielegalne metody takiej propagandy nawet za PRL nie było

 • niezalany

  Oceniono 51 razy 51

  znacie jakiś innym kraj demokratyczny, w którym publiczna tv została całkowicie zaanektowana przez partię rządzącą? ja nie znam, a to chyba wystarczający dowód na to że polska pod rządami pis przestała być państwem demokratycznym...

 • Jan Kot

  Oceniono 49 razy 45

  Łęski liże du-ę Kurskiego, Kurski liże du-ę Kaczora. Oto karuzela du-olizów. Dla kariery i wątpliwych sympatii politycznych są tacy że się potrafią upodlić i zeszmacić. Dobra zmiana ?

 • zd46

  Oceniono 42 razy 42

  Wydano wyrok na dziennikarza, który wyjawił prawdę, uderzył ich w punkt, naruszył „kurskość wieśniaczą”. Tylko, że oni niczego się nie boją, mają przy sobie cały aparat ucisku, specjalnie wyszkolonych agentów, IPN z aktami, prokuraturę z usługami nie wyłączając nikogo, mają prezesa Kaczyńskiego z kotkami, i mają nadzieję, że "będą przy władzy i na wizji wiecznie". Niestety w każdej TV opatrzone, zidiociałe, sklerotyczne i starzejące się gęby spadają z wizji do reklam płynu na odciski albo zapachowych prezerwatyw. Takiemu procesowi zapewne najszybciej poddani zostaną ci co są "bosko wyszkoleni" przez szkółkę parafialno-medialno-ambonową, mnicha toruńskiego Rydzyka, no i Szyszkę, który uczy, "jak robić źle i nie dać się złapać oraz jak wycinać aby ciebie nie wycięto".

 • kociba

  Oceniono 38 razy 38

  wszyscy wiedzą jak pracuje tvp Kurskiego. Wszyscy wiedzą , że można dostać dodatkową kasę np. 1000 zł za zwerbowanie przed mikrofon człowieka który będzie obrażał II sort. tvp finansowane z podatków Polaków rozdaje pieniądze za propagowanie kłamstw i oszukiwanie ludzi i w imię partyjnych interesów pis. To jest po prostu wstrętne

 • lica79

  Oceniono 37 razy 37

  Nie ma już telewizji publicznej pozostał jedynie partyjny pisowski propagandowy ściek opluwający wszystkich którzy nie kupują życia PISlamie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX