Kraśnik. Ciężarówka wypadła z drogi, przejechała podwórko i uderzyła w dom. Kierowca był pijany

Niecodzienne zdarzenie drogowe w miejscowości Polichna pod Kraśnikiem. Ciężarówka przewodząca cement wypadła tam z drogi, po czym staranowała bariery ochronne, uderzyła w niezamieszkały budynek, a następnie w dom, w którym przebywała kobieta. Kierowca pojazdu był pijany.
Zobacz wideo

Do zdarzenia z udziałem ciężarówki wypełnionej cementem doszło w nocy z 5 na 6 września na drodze krajowej nr 19 pod Kraśnikiem. Jadący tamtędy samochód wypadł z drogi na zakręcie i zniszczył bariery ochronne. Pojazd uderzył w niezamieszkały dom, a następnie przejechał przez ogródek sąsiedniej posesji, ściął słup energetyczny i przewrócił się na bok, niszcząc elewację kolejnego domu. 

Kraśnik. Kierowca ciężarówki, która uszkodziła dom, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

W momencie zdarzenia w uszkodzonym przez ciężarówkę domu przebywała kobieta, ale nic się jej nie stało. Na miejscu interweniowały służby ratownicze, które zabrały do szpitala 45-letniego kierowcę pojazdu. Nie odniósł on obrażeń, ale badania wykazały, że prowadził ciężarówkę, będąc pod wpływem alkoholu - miał w organizmie 2,5 promila. Mieszkaniec gminy Chełm za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Więcej o: