Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy 8 września wypada niedziela handlowa? Czy supermarkety i inne duże sklepy będą jutro otwarte? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Jutrzejsza niedziela nie jest niedzielą handlową. Wynika to z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która mówi, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia, w czasie których niedziel handlowych jest więcej). Oznacza to, że na możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia musimy poczekać jeszcze trzy tygodnie, do 29 września. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany czekają nas od przyszłego roku?

Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, została stworzona w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do ograniczenia możliwości robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym już tylko raz. Od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko siedem razy w ciągu 12 miesięcy. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  Czy nasz postulat aby pomieszczenie kasy numer 2 na naszej gminnej poczcie które już jest po kapitalnym remoncie zamienić na mini Żabkę abyśmy mogli w niedzielę kupić w sumie to co chcemy?!. Przecież wszyscy mieszkańcy w ilości 57 osób podpisało petycję i to do samego ministra handlu.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 6 razy 4

  Dziękuję red.UZ za przypomnienie, że niedziela jest niepracującą czyli niehandlową, ja o tym wiem żona wie sąsiedzi wiedzą wszyscy wiedzą lesz proszę to wytłumaczyć mojemu wnukowi, że nie dostanie w Biedronce naprzeciwko jego wymarzonej maskotki. No nic trzeba mu to zrekompensować w tygodniu i kupić w składnicy harcerskiej gumową maskę karnawałową do złudzenia przypomina jazdę pewnego wicemarszałka ponieważ chce w przedszkolu dzieci straszyć oraz panią przedszkolankę.

 • musibyclogin

  Oceniono 3 razy 3

  Urszulko, już w pierwszym zdaniu zdradzasz czy będzie handel czy nie, brakuje trochę suspensu w tym artykule :) Mimo wszystko pozdrawiam, słonecznego weekendu w Krakowie i czekam na jutrzejszy odcinek :)

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • swru

  Oceniono 2 razy 2

  Złodziej z Torunia cały czas handluje

 • marcing2

  Oceniono 4 razy 2

  Redaktorze, o co chodzi z tym artykułem? Czy były jakieś plany żeby 8 września był niedzielą handlową czy może to zaśmiecanie serwisu bezużytecznymi treściami i sygnał, żeby nie wracać już na Gazeta.pI?

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy 1

  Urszulo Ziemska, ogarnij się!
  Nie denerwuj czytelników!
  Wstyd jest dużo większy niż te kilka groszy wierszówki!

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  UZ, lepiej przestańcie "podpowiadać", bo nie ręczę za siebie!
  Czy 8 września UZ i NPK zrobi przerwę od badań "niedziel handlowych!?

 • Roman Lenarski

  Oceniono 3 razy 1

  Uwazam, iz jest to celowe aby maksymalnie wyprowadzic z równowagi internautów. ku... ktora zatwierdza drugiej ku.... takie bzdury. I taka bezmyślna niedouczona j.... a me.. a wypluwa co tydzien te swoje wypociny a ludzi szlag trafia. Bawcie sie dalej nędzne matoły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX