Kraków: kierowca przejechał na czerwonym świetle. Zginęła 25-letnia pasażerka

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie opublikowała dramatyczne nagranie z wypadku, który miał miejsce pod koniec sierpnia. W wyniku zlekceważenia przepisów przez kierowcę pojazdu, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, zginęła 25-letnia pasażerka skody.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło pod koniec sierpnia, ale policja dopiero teraz zdecydowała się na publikację nagrania ku przestrodze: 23-letni kierowca skody wjechał na skrzyżowanie ulic  Zielińskiego, Kapelanka, Monte Cassino na czerwonym świetle. Zderzył się z przejeżdżającym przez nie w tym samym czasie citroenem, w wyniku czego śmierć poniosła pasażerka skody, 25-latka.

Samochód sprawcy był firmowy

Ofiar mogło być znacznie więcej, bo w miejscu wypadku kilka sekund przed tragicznym zderzeniem byli piesi. Widać ich na nagraniu opublikowanym przez małopolską policję w internecie.

Nagranie wywołało liczne komentarze w mediach społecznościowych. Pojawiły się pytania o to, czy samochód, który spowodował tragiczny wypadek, zarejestrowany był w korporacji świadczącej usługi przewozu osób. Nie potwierdził tego jednak rzecznik małopolskiej policji mł. Inspektor Sebastian Gleń. Stwierdził jedynie, że samochód sprawcy wypadku zarejestrowany był na firmę, jednak nie zdradził, z jakiej branży.

Policja ostrzega: zachowujmy szczególna ostrożność

Policja przypomina i ostrzega, że niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej wciąż stanowi najczęstszą przyczynę wypadków w Krakowie. W ubiegłym roku doszło do 60 wypadków (śmierć poniosła 1 osoba, 80 zostało rannych) oraz 244 kolizji.

- Siadając za kierownicą pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o rozwadze. Zachowujmy szczególną ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania oraz pamiętajmy o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystach. Ceną za nasz pośpiech, brak uwagi może być ludzkie życie - ostrzegają funkcjonariusze.

Więcej o: