Gorzów Wielkopolski: śmierć 54-latka na basenie. Prokuratura wyjaśnia okoliczności

Na terenie rekreacyjnego centrum sportowego "Słowianka" w Gorzowie Wielkopolskim doszło do tragedii. 54-latek został wyciągnięty z basenu. Mimo przeprowadzenia reanimacji, mężczyzna zmarł. Prokuratura powołała biegłego z zakresu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok i ustalenia przyczyny zgonu. - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski.
Zobacz wideo
To są dopiero wstępne czynności i na tym etapie, ze względu na dobro śledztwa, nie możemy udzielić więcej informacji. Wiadomo, że mężczyzna został wyciągnięty z wody. Przeprowadzono reanimację, która - niestety - okazała się nieskuteczna. Prowadzone są wstępne czynności śledcze celem ustalenia, co dokładnie zaszło na terenie ośrodka. Przesłuchano już świadków oraz zabezpieczono materiał z monitoringu

- przekazał Gazecie.pl Witkowski

W środę po południu z jednego z  basenów znajdujących się w kompleksie ośrodka wyciągnięto 54-latka. Na miejscu przeprowadzono reanimację, jednak mimo działań podjętych przez ratowników medycznych, mężczyzna zmarł. 

"Prokurator powołał biegłego są biegłego z zakresu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok i ustalenia przyczyny zgonu. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną. Dopiero wyniki sekcji wskażą, co dokładnie doprowadziło do śmierci."

- dodał.

Więcej o: