Pogoda na dziś - 6 września. Będzie pogodnie, choć miejscami popada

Pogoda na dziś - piątek 6 września. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że dzisiejszy dzień będzie słoneczny, a deszcz spadnie w nielicznych miastach.
Zobacz wideo

Mimo licznych przejaśnień i małego zachmurzenia, w niektórych miejscowościach, przede wszystkim tych położonych w pobliżu gór, może być dosyć chłodno. 

Temperatura. W Zakopanem tylko 14 stopni, w Rzeszowie do 23 stopni

Dzisiejszy dzień będzie stosunkowo ciepły, jednak w niektórych miastach temperatura spadnie znacznie poniżej 20 stopni. Mowa m.in. o Zakopanem, gdzie na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni oraz Jeleniej Górze, gdzie w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie do 17 stopni. Na zachodzie i północy kraju temperatura będzie wahać się dziś w granicach 18-19 stopni, z kolei w centrum, na wschodzie i południu wzrośnie do 21-23 stopni.

Opady. Większość kraju nie musi obawiać się deszczu

Synoptycy z IMGW prognozują, że zachmurzenie będzie dziś małe i umiarkowane, a opady deszczu będą występować jedynie lokalnie. Z mapy pogodowej na stronie pogodynka.pl wynika, że wystąpią one na południowym wschodzie - w Kielcach, Lublinie i Zakopanem. Przewiduje się także, że tego dnia w całym kraju będzie wiał słaby, a momentami umiarkowany wiatr. 

Więcej o: