Podlesie Wysokie: Pies przywiązany stalową linką do drzewa. "Znajdziemy tego, kto to zrobił"

W lesie w miejscowości Podlesie Wysokie w Wielkopolsce spacerowicz natknął się na suczkę przywiązaną do drzewa stalową linką - tak krótką, że zwierzę nie mogło się nawet położyć. Wycieńczony czworonóg trafił do fundacji dla zwierząt, policja szuka właściciela.
Zobacz wideo

Właściciel skazał suczkę na okrutną śmierć, przywiązując ją stalową linką do drzewa w lesie w Podlesiu Wysokim w Wielkopolsce. Zwierzę zostało uratowane przez przypadkowego przechodnia, który spacerował w pobliżu ze swoim psem. Sprawa trafiła na policję. "Poszukujemy osoby, która w lesie w pobliżu wsi Podlesie Wysokie gm. Mieścisko, przywiązała stalową linką psa do drzewa, skazując go na okrutną i powolną śmierć" - czytamy w komunikacie komendy powiatowej w Wągrowcu. Linka była krótka, tak bardzo, że zwierzę nie mogło się położyć.

Wielkopolska. Pies przywiązany stalową linką do drzewa

Z badań weterynarza wynika, że suka dwa miesiące temu mogła się oszczenić. Ostatecznie czworonóg trafił do Fundacji dla Zwierząt Bahati. Obecnie trwają poszukiwania okrutnego właściciela psa. "Osoby, które wiedzą, kim mógł być właściciel psa, kto mógł mieć takiego psa u siebie a pod koniec sierpnia zniknął, prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurnym naszej jednostki tel. 672681210. Będziemy sprawdzać każdy sygnał, zapewniamy anonimowość" - informuje policja. 

Do sprawy odniósł się Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu. "Znajdziemy tego, który to zrobił. Choćby nie wiem co!" - napisał na Twitterze.


 

Więcej o:
Komentarze (292)
Podlesie Wysokie: Pies przywiązany stalową linką do drzewa. "Znajdziemy tego, kto to zrobił"
Zaloguj się
 • maxwywar2

  Oceniono 114 razy 94

  Na Bachamach babka uratowała 100 psów przed huraganem dając im schronienie w swoim domu - w polszy bydlak zacisnął stalową linke na gardle psu i przybił do drzewa. Jaki kraj taka kultura.

 • kacikacinka

  Oceniono 75 razy 71

  Straszne!Nawet nie mogłam patrzeć na fotki bez łez.Serce się kroi.Jaki zwyrodnialec posunął się do czegoś takiego?

 • ochujek

  Oceniono 71 razy 55

  Polscy katolicy czynią sobie ziemię poddaną. Klechy nauczają że zwierzęta nie cierpią bo nie mają duszy.

 • rozsadek5

  Oceniono 53 razy 51

  Jakim trzeba być sq....wielem by skazać na takie cierpienie, taki osobnik zdolny jest zabić człowieka.

 • nanabun

  Oceniono 45 razy 45

  Jakim trzeba być popierdzielonym zwyrodnialcem, żeby coś takiego zrobić? Co ten osobnik ma w głowie? Oby psiak doszedł do siebie po tej traumie i znalazł normalny dom.

 • sonix24

  Oceniono 44 razy 42

  Widać, że sunia płakała. Żal i ból czuję. Współczuję psieńciuni.

 • fotd

  Oceniono 36 razy 36

  s*******n p********y

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX