10 mln zł na nagrody i premie dla urzędników NFZ w 1,5 roku. "Kierownictwo nic nie dostało"

Jego likwidację zapowiadał jeszcze w 2017 roku Konstanty Radziwiłł. A jednak okazuje się, że Fundusz nie tylko działa, ale również hojnie rozdaje nagrody i premie. Od początku 2018 wydano na nie około 10 mln zł. A to właśnie od 1 stycznia 2018 NFZ miał być postawiony w stan likwidacji.

"W 2018 roku w Centrali NFZ wypłacono w ramach nagród 409.000 zł oraz 7.786.766 zł w ramach premii, a w 2019 roku odpowiednio - 59.150 zł i 1.328.842 zł. Kierownictwo Funduszu nie otrzymało w 2018 oraz 2019 roku premii i nagród" - takie dane podało Biuro Komunikacji Społecznej centrali NFZ w odpowiedzi na pytania wysłane przez "Super Express".

10 mln zł na nagrody i premie dla urzędników w NFZ. "Przecież kierownictwo nic nie dostało"

"Nagrody wypłacane są pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do realizacji zadań Funduszu" - czytamy w dalszej części oświadczenia. Fundusz tłumaczy, że wysokość nagród nie powinna nikogo bulwersować, ponieważ kierownictwo tej instytucji nie otrzymało nagród i premii ani w 2018, ani w 2019. Dostali je wyłącznie urzędnicy.

NFZ miał być zlikwidowany

"Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany 1 stycznia 2018 roku, czyli już po wprowadzeniu zakazu komercjalizacji publicznych szpitali, utworzeniu sieci szpitali i wprowadzeniu nowych zasad ich finansowania" - informowało jesienią 2016 roku Ministerstwo Zdrowia. Później Konstanty Radziwiłł potwierdzał tę informację, choć terminy rozmywały się coraz bardziej.

Natomiast sprawę miał definitywnie uciąć prezes Jarosław Kaczyński, którego słowa z jednej z konwencji PiS w 2017 roku cytowały m.in. "Fakty" TVN. - Sprawa ostatecznych decyzji co do sposobu finansowania służby zdrowia, czy likwidujemy Narodowy Fundusz, czy go nie likwidujemy - to sprawa na następną kadencję - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (63)
10 mln zł na nagrody i premie dla urzędników NFZ w 1,5 roku. "Kierownictwo nic nie dostało"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 28 razy 24

  Za dużo PiSowskich rodzin jest do utrzymania za darmo. A nierobów i dwóch lewych rączek jest w nich od groma.

 • jael53

  Oceniono 22 razy 22

  Nagrody się należały - w końcu zlikwidowano sporo oddziałów szpitalnych, zredukowano liczbę łóżek i ograniczono dostępność leków. Zostaną sami zdrowi - do czasu.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 16

  Doją złodzieje ile uniosą, to nie będzie trwało wiecznie, więc muszą się urządzić w te swoje 5 minut.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 16 razy 16

  To za co te "nagrody" ?????
  Za rozwalenie "służby zdrowia" i większą śmiertelność Polaków ?????

 • kms2x

  Oceniono 17 razy 13

  Liczba zgonów za każdy rok rządów P*Sich członków, przekracza po raz pierwszy od drugiej wojny światowej 400 tysięcy rocznie, spada średnia długość życia Polaków, ludzie umierają w kolejkach na oddziałach ratunkowych...
  A tym, kwa mać, yebanym P*Sim choojom premie się należą?

 • pollarek

  Oceniono 11 razy 11

  Heh, lepszy manewr zrobili.

  W lipcu Min. Zdrowia podniosło wycenę świadczeń (np. w PZP), bo się chyba zorientowali, że wolny rynek drenuje im kadrę - "dobry specjalista z NFZ nie żyje", jak mi ostatnio jeden z doktorów wyłuszczył.
  Więc dali podwyżkę wyceny świadczenia, ok. 10%.
  Wygląda ładnie?
  A teraz sedno manewru - kontrakt pozostał dokładnie taki sam.
  Oznacza to, że skoro drożej kosztuje usługa, a limit punktów się nie zmienia, to czego mamy mniej?
  Wizyt.

  Szanowni Pacjenci, dziękujemy za podwyżkę. Ubolewamy, że Waszym kosztem:(

 • wejsunek47

  Oceniono 8 razy 8

  autentyk: Strzykawka 20ml w aptece kosztuje 0,23 zł..ta sama w "przetargu" NFZ kosztuje 1,15zł...i tak ze wszystkim...z lekami..aparaturą.. itd...... zbyt dużo cwaniaków kręci lody w NFZ żeby to zlikwidowali..... a "suweren" ( zwłaszcza ten głosujący na PIS) niech zdycha...

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 7

  Pis zapowiada , pis obiecuje i co z tego , pis kłamie i oszukuje gdzie się da i nie da

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX