Pogoda na dziś - czwartek 5 września. Na zachodzie trochę popada, na wschodzie więcej słońca

Pogoda na dziś - czwartek 5 września. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że Polska podzieli się dziś na pół. Z map pogodowych wynika, że w zachodniej części kraju możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu, z kolei we wschodniej - słońca i przyjemnej aury.
Zobacz wideo

Prognozowane dla zachodu opady nie będą jednak intensywnie, a w całej Polsce będzie dość ciepło.

Temperatura. Na termometrach maksymalnie 24 stopnie

Temperatura w całym kraju będzie dziś stosunkowo równa. Najchłodniej będzie w Jeleniej Górze, Zakopanem i Gdańsku, gdzie termometry wskażą maksymalnie 20 stopni. Nieco wyższą temperaturę, bo 21 stopni, odnotujemy w miastach na zachodzie i północy - m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Szczecinie, Koszalinie i Olsztynie. Najwyższe wartości wskażą termometry na południu i wschodzie. W Białymstoku i Kielcach będą 23 stopnie, z kolei w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach i Opolu - gdzie będzie najcieplej - maksymalnie 24 stopnie.

Opady. Na zachodzie przelotne opady, na wschodzie liczne przejaśnienia

Z mapy pogodowej opublikowanej na portalu pogodynka.pl wynika, że dzisiejszego dnia możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu na zachodzie kraju. Synoptycy prognozują także, że w strefie brzegowej mogą wystąpić burze. Na wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane, a przejaśnienia liczne. Dla województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego nie prognozuje się opadów. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: