Były pracownik TVP mówi o "nieustannym szukaniu haków". Nad dom Lisa wysłano drona, by go nastraszyć

- Tam się nieustannie szuka haków. Na opozycję, ale też na tzw. swoich - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" dziennikarz śledczy Mariusz Kowalewski, w latach 2016-2018 zatrudniony w Telewizji Polskiej. Jak twierdzi Kowalewski, pracownicy TVP mieli stosować takie metody m.in. wobec szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego i redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa.
Zobacz wideo

Były dziennikarz TVP Mariusz Kowalewski był związany z Telewizją Polską w latach 2016-2018. Najpierw pracował w portalu TVP.info, później trafił do programu "Alarm", a następnie do redakcji reportażu. W rozmowie z "Polityką" mówi o kulisach pracy w telewizji publicznej. Jak twierdzi, w TVP "nieustannie szuka się haków". - Na opozycję, ale też na tzw. swoich - dodaje.

Jako przykład podaje szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, który chciał, by prezes TVP Jacek Kurski został zwolniony ze stanowiska. - Zamówiono usługę w agencji zajmującej się profesjonalnym pozyskiwaniem informacji. Przez dwa tygodnie jeżdżono za Czabańskim i fotografowano go. Szukano dowodów, że spotyka się z nieodpowiednimi osobami albo że pije za dużo - mówi Kowalewski. Na Czabańskiego nic nie znaleziono.

Pod lupą TVP miał znaleźć się także redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. - W sierpniu 2018 r. wysłano drona na prywatną posesję Tomasza Lisa, gdzieś w Konstancinie. "Newsweek" szykował wtedy jakąś publikację o Kurskim czy o TVP i chciano go wystraszyć. Nie byli zadowoleni, bo Lis nie zauważył tego drona. Nie mógł zresztą, bo już dawno pod tym adresem nie mieszkał - opowiada Kowalewski.

Tomasz Lis: Mentalność ubecka, metody ubeckie

Sprawę skomentowali na Twitterze Hanna i Tomasz Lisowie.

"Prowadzący program w TVP dzwonił wtedy do mnie, mówiąc, że za chwilę TVP "zajmie się w jakimś programie moją rodziną". O sprawie zawiadomiłem prokuraturę. Ta odmówiła wszczęcia śledztwa. A więc nie tylko grupa hejterów, ale i drony oraz szantaże. Mentalność ubecka, metody ubeckie" - napisał redaktor naczelny "Newsweeka".

Nagranie z drona opublikowała z kolei Hanna Lis. "Pierwszy raz widzę swój konstanciński dom z lotu ptaka. Nie podziękuję Jackowi Kurskiemu za ten widok, bo szpiegowskiego drona współfinansowałam, płacąc podatki na patologię zwaną TVPiS, i szerzej: PiS. Ubeckie metody wróciły do łask. Komuniści, złodzieje i ubecy" - napisała.

Więcej o:
Komentarze (226)
Były pracownik TVP mówi o "nieustannym szukaniu haków". Nad dom Lisa wysłano drona, by go nastraszyć
Zaloguj się
 • aldealmi

  Oceniono 116 razy 102

  Amatorszczyzna. Ale czego wymagać od szumowin, wyciągniętych z dołów społecznych przez pisowskie miernoty?

 • fakiba

  Oceniono 83 razy 67

  Kurskiego nikt śledził nie będzie , w pierdlu będzie miał całodobową "ochronę" i nadzór

 • ochujek

  Oceniono 79 razy 65

  Tylko ciumkali tymi dronami. Prawda towarzyszu Piotrowicz?

 • wojnis1979

  Oceniono 76 razy 62

  To nie telewizja to zwykła szczujnia! Ale przynajmniej wszyscy już mają świadomość z kim mają do czynienia, dojna zmiana nie cofnie się przed niczym aby utrzymać się przy korycie.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 71 razy 57

  "Mentalność ubecka, metody ubeckie" - prokurator Piotrowicz pewnie jest z nich dumny.

 • maaac

  Oceniono 61 razy 51

  Hehe - można na tym etapie zbadać stary kawał. Zadzwonić do wszystkich VIPów TVPiS z nieznanego numeru i szeptem powiedzieć krótkie stwierdzenie "Wszystko się wydało, Uciekaj!!!" i patrzeć komu puszczą nerwy.

 • maxtomason

  Oceniono 54 razy 46

  Wypisz wymaluj bolszewickie działania rodem z najgłębszej komuny, kanalie u władzy

 • fctheduck

  Oceniono 49 razy 39

  Ubeckie metody miłe są "dobrej zmianie". Po wygranych przez pis wyborach szybko młodzież dowie się jak to fajnie żyło się w PRL-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX