Lubin: Motocyklista uderzył w dziecięcy wózek. Uciekł, ale policja go znalazła [WIDEO]

Niewiele brakowało, aby na jednym z przejść dla pieszych w Lubinie doszło do tragedii. Młody motocyklista uderzył tam w dziecięcy wózek, który prowadziła 78-letnia kobieta. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale odpowie za swoje czyny.
Zobacz wideo

Policja Dolnośląska informuje, że motocyklista nie ustąpił pierwszeństwa 78-latce z wózkiem, w którym znajdowała się jej czteromiesięczna wnuczka. Kiedy kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, młody mężczyzna na motocyklu uderzył w wózek, po czym odjechał, nawet nie zwalniając. Choć cała sytuacja wyglądała groźnie i mogła skończyć się tragicznie, czteromiesięcznej dziewczynce i jej babci nie stało się nic poważnego.

Lubin: Policja ustaliła tożsamość motocyklisty. 26-latek nie miał odpowiednich uprawnień

Policji udało się ustalić tożsamość motocyklisty dzięki temu, że całe zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się w samochodzie świadka zdarzenia, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i przepuścił 78-letnią kobietę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze policji ustalili, że motocykl prowadził 26-letni mieszkaniec Lubina, który nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. Młody mężczyzna stanie przed sądem - odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lat 3.

Więcej o: