Zabrze. Obywatel Bułgarii zatrzymany za handel ludźmi. Przez 5 lat zmuszał ofiarę do prostytucji

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 29-letniego obywatela Bułgarii. Przez pięć lat miał on zmuszać swoją ofiarę do prostytucji. Na działalności przestępczej mężczyzna zarobił cztery miliony złotych.

Do zatrzymania podejrzanego obywatela Bułgarii doszło 27 sierpnia w Warszawie, kiedy próbował wywieźć z Polski swoją ofiarę.

Był w bułgarskiej ambasadzie, by załatwić dokumenty. Chciał wywieźć 22-latkę do Bułgarii - informuje Sebastian Bijok, rzecznik policji w Zabrzu 

Obywatel Bułgarii zatrzymany za handel ludźmi. Zarobił cztery mln zł

Z informacji policji wynika, że mężczyźnie postawiono zarzuty handlu ludźmi, stręczycielstwa i zmuszania do nierządu. Przez 5 lat, od 2014 do 2019 roku miał zmuszać do prostytucji 22-letnią obecnie kobietę.

Oprawca odebrał ofierze wszystkie dokumenty i całkowicie ją od siebie uzależnił. W ciągu 5 lat na przestępczym procederze zarobił około 4 mln zł 

 - czytamy na stronie wydziału kryminalnego śląskiej policji,

Była niepełnoletnia. Nie znała języka i brakowało jej pieniędzy na życie

22-latka nie zna języka polskiego, dlatego była przesłuchiwana przy obecności tłumacza. Z jej zeznań wynika, że była zmuszana do pracy po 10 godzin dziennie. Wszystkie jej pieniądze inkasował natomiast podejrzany, w zamian oferując mieszkanie w tanim hotelu oraz jedzenie i ubrania.

Mężczyzna nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. 29 sierpnia Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Za handel ludźmi, stręczycielstwo oraz zmuszanie do nierządu grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (38)
Zabrze. Obywatel Bułgarii zatrzymany za handel ludźmi. Przez 5 lat zmuszał ofiarę do prostytucji
Zaloguj się
 • sidian

  Oceniono 22 razy 8

  No, to chyba raz w życiu się możemy wszyscy zgodzić, że kara śmierci należy się śmieciowi jak psu buda?

 • byrcyn11

  Oceniono 7 razy 7

  Za handel ludźmi skazywał bym surowiej, niż za handel narkotynami !

 • smileykkk

  Oceniono 19 razy 7

  ZABRAC MU WSZYSTKO I DAC KOBIECIE. JAJA UCIAC I DEPORTOWAC BYDLE. JAK WROCI ZABIC.

 • kar.as

  Oceniono 6 razy 6

  Qrwa. Tylko 15 lat za zniszczenie komuś życia? Przecież on zamordował jej duszę.

 • 1627cd1410

  Oceniono 10 razy 6

  no tak... kuchciński już nie jest marszałkiem.. i zdjął parasol ochronny nad kolesiem...

 • philosophe

  Oceniono 4 razy 4

  W nowoczesnych krajach prostytucja jest karalna i scigana przez prawo. W Polsce prostytucja to zawod pokatny, szeroko rozpowszechniony. Nalezy z tym skonczyc. Policja powinna systematycznie rozpracowywac i scigac tego rodzaju aktywnosci.

 • matatjahu

  Oceniono 3 razy 3

  czy polski wymiar sprawiedliwości po reformie jest w stanie zlikwidować górę lodową handlu ludźmi, której właśnie wierzchołek został wykryty? trzeba zadać takie pytanie ministerstwu sprawiedliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX