Zabrze. Obywatel Bułgarii zatrzymany za handel ludźmi. Przez 5 lat zmuszał ofiarę do prostytucji

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 29-letniego obywatela Bułgarii. Przez pięć lat miał on zmuszać swoją ofiarę do prostytucji. Na działalności przestępczej mężczyzna zarobił cztery miliony złotych.
Zobacz wideo

Do zatrzymania podejrzanego obywatela Bułgarii doszło 27 sierpnia w Warszawie, kiedy próbował wywieźć z Polski swoją ofiarę.

Był w bułgarskiej ambasadzie, by załatwić dokumenty. Chciał wywieźć 22-latkę do Bułgarii - informuje Sebastian Bijok, rzecznik policji w Zabrzu 

Obywatel Bułgarii zatrzymany za handel ludźmi. Zarobił cztery mln zł

Z informacji policji wynika, że mężczyźnie postawiono zarzuty handlu ludźmi, stręczycielstwa i zmuszania do nierządu. Przez 5 lat, od 2014 do 2019 roku miał zmuszać do prostytucji 22-letnią obecnie kobietę.

Oprawca odebrał ofierze wszystkie dokumenty i całkowicie ją od siebie uzależnił. W ciągu 5 lat na przestępczym procederze zarobił około 4 mln zł 

 - czytamy na stronie wydziału kryminalnego śląskiej policji,

Była niepełnoletnia. Nie znała języka i brakowało jej pieniędzy na życie

22-latka nie zna języka polskiego, dlatego była przesłuchiwana przy obecności tłumacza. Z jej zeznań wynika, że była zmuszana do pracy po 10 godzin dziennie. Wszystkie jej pieniądze inkasował natomiast podejrzany, w zamian oferując mieszkanie w tanim hotelu oraz jedzenie i ubrania.

Mężczyzna nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. 29 sierpnia Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Za handel ludźmi, stręczycielstwo oraz zmuszanie do nierządu grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: