Trzaskowski o przyczynie awarii oczyszczalni "Czajka". "Członek zarządu pożegna się z pracą"

- W czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - poinformował Rafał Trzaskowski. Jak tłumaczył prezydent Warszawy, w trakcie kontroli ujawniono brak pięcioletniego przeglądu tunelu. Choć uchybienie ma być jedynie "formalne", Trzaskowski zapowiedział zwolnienie członka zarządu przedsiębiorstwa.
Zobacz wideo

Jak powiedział Rafał Trzaskowski, doszło do rozwarstwienia elementów rurociągu pod betonową warstwą. - W czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - mówił prezydent Warszawy. Jak dodał, "te elementy powinny być tylko i wyłącznie zakończone i izolowane fabrycznie". - Prawdopodobnie przy łączeniu tych elementów jednak nastąpiły problemy, po prostu te dwa elementy były łączone bez zachowania stuprocentowej, należytej staranności - dodał.

Awaria oczyszczalni "Czajka". Dymisja członka zarządu MPWiK

Trzaskowski zapowiedział też pierwszą dymisję w MPWiK. - W toku analizowania dokumentów wyszło na jaw dosyć istotne uchybienie formalne. Brak jest jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu - powiedział. Według prezydenta brak przeglądu nie miał wpływu na awarię, ponieważ "były robione przeglądy roczne o znacznie rozszerzonym zakresie". - Nie mogę jednak tolerować tego rodzaju uchybień, gdy mamy do czynienia z taką awarią. Dlatego członek zarządu, który był odpowiedzialny za nadzór wszystkich dokumentów dzisiaj pożegna się z pracą. Również zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec wszystkich, którzy nadzorowali ten proces - powiedział. - Skierowałem kolejne kontrole do MPWiK. Będzie kontrola, dodatkowy audyt, jeśli pojawią się jakiekolwiek niedociągnięcia będę twardo wyciągał konsekwencje i na bieżąco o tym informować.

Więcej o: