Awaria oczyszczalni "Czajka". Radio ZET: Most pontonowy na Wiśle to formalnie samowola budowlana

Jak ustaliło Radio ZET, most pontonowy, który powstaje na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka", jest formalnie samowolą budowlaną. Ratusz jeszcze dziś ma wydać odpowiednie pozwolenie na prowadzenie prac.
Zobacz wideo

Z ustaleń Radia ZET wynika, że na razie przedsiębiorstwo Wody Polskie, które koordynuje budowę mostu pontonowego na Wiśle, nie otrzymało stosownego pozwolenia na prace. Co więcej, dopiero w poniedziałek po południu wystąpiło do stołecznego ratusza ze zgłoszeniem robót budowlanych.

Budowa mostu pontonowego na Wiśle. Bałagan w dokumentach

Ponieważ zgodnie z przepisami zgłoszenie budowy powinno nastąpić 21 dni przed jej rozpoczęciem, oficjalną datą rozpoczęcia robót jest 23 września. W rzeczywistości wojsko przystąpiło do budowy już w ubiegły weekend. Minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że jeszcze we wtorek most zostanie oddany do użytku.

Według Radia ZET - mimo tych nieprawidłowości - stołeczny ratusz jeszcze we wtorek ma wydać zaświadczenie uprawniające do rozpoczęcia prac.

Most pontonowy na Wiśle to efekt awarii oczyszczalni "Czajka"

O budowie mostu pontonowego na Wiśle zdecydowano w związku z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka", w wyniku której nieoczyszczone ścieki wpadają do Wisły. Przedsięwzięcie koordynuje przedsiębiorstwo Wody Polskie, a wykonuje wojsko. Mostem ma zostać poprowadzony alternatywny rurociąg, który odciąży rzekę z wpływających do niej nieczystości.

Więcej o: