Międzyzdroje: Nie żyje dwóch 60-latków. Pływali w Bałtyku przy niestrzeżonej plaży

Międzyzdroje. Dwóch mężczyzn weszło do Bałtyku na niestrzeżonej plaży i zaczęło się topić. Mimo udzielonej pomocy poszkodowanych nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Jak informuje portal GS24.pl , w poniedziałek około godziny 13 w Międzyzdrojach ratownicy otrzymali zgłoszenie o dwóch topiących się osobach. Mężczyźni w wieku około 60- at bardzo szybko otrzymali pierwszą pomoc i zostali wyciągnięci na brzeg.

Międzyzdroje. Dwóch mężczyzn utonęło na niestrzeżonym kąpielisku nad Bałtykiem

Przebieg akcji ratunkowej zrelacjonowała Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Obaj byli nieprzytomni, bez oddechu i akcji serca. (...) Reanimacja trwała blisko godzinę, niestety nie udało się uratować żadnego z tych mężczyzn.

Na miejsce wypadku wysłane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego WSPR oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawę utonięcia mężczyzn prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Według ostatnich ustaleń śledczych mężczyźni weszli do wody na niestrzeżonej plaży. Na miejscu odbyły się już oględziny prokuratora, a w sprawie przeprowadzona zostanie sądowo-lekarska sekcja zwłok.

Z policyjnych statystyk wynika że tylko od początku czerwca do końca sierpnia w Polsce utonęło łącznie 259 osób (120 w czerwcu, 71 w lipcu i 68 w sierpniu). 

Więcej o: