Międzyzdroje: Nie żyje dwóch 60-latków. Pływali w Bałtyku przy niestrzeżonej plaży

Międzyzdroje. Dwóch mężczyzn weszło do Bałtyku na niestrzeżonej plaży i zaczęło się topić. Mimo udzielonej pomocy poszkodowanych nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Jak informuje portal GS24.pl , w poniedziałek około godziny 13 w Międzyzdrojach ratownicy otrzymali zgłoszenie o dwóch topiących się osobach. Mężczyźni w wieku około 60- at bardzo szybko otrzymali pierwszą pomoc i zostali wyciągnięci na brzeg.

Międzyzdroje. Dwóch mężczyzn utonęło na niestrzeżonym kąpielisku nad Bałtykiem

Przebieg akcji ratunkowej zrelacjonowała Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Obaj byli nieprzytomni, bez oddechu i akcji serca. (...) Reanimacja trwała blisko godzinę, niestety nie udało się uratować żadnego z tych mężczyzn.

Na miejsce wypadku wysłane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego WSPR oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawę utonięcia mężczyzn prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Według ostatnich ustaleń śledczych mężczyźni weszli do wody na niestrzeżonej plaży. Na miejscu odbyły się już oględziny prokuratora, a w sprawie przeprowadzona zostanie sądowo-lekarska sekcja zwłok.

Z policyjnych statystyk wynika że tylko od początku czerwca do końca sierpnia w Polsce utonęło łącznie 259 osób (120 w czerwcu, 71 w lipcu i 68 w sierpniu). 

Więcej o:
Komentarze (42)
Międzyzdroje: Nie żyje dwóch 60-latków. Pływali w Bałtyku przy niestrzeżonej plaży
Zaloguj się
 • schneckenkorn

  Oceniono 14 razy 12

  Zrezygnowali z emerytury.

 • js08836

  Oceniono 25 razy 11

  Rekord utonięć za rządów PiS. Przynajmniej połowa by żyła, gdyby na wczasy nie jechali za 500+ skierowane dla dzieci. Ilu zginęło w wypadkach dlatego ,że kupili auta na raty za 500+. Bez 500+ dla dzieci nie mieliby aut. Ilu się zachlało a śmierć z pieniędzy 500+. A dzieci coraz mniej. Statystyki nie kłamią. Rodzi się coraz mniej dzieci. Cały ten kretyński program 500+ ,to katastrofa.

 • 3guziec

  Oceniono 13 razy 9

  60 lat a rozumu brak.

 • zbikowel

  Oceniono 9 razy 7

  A wydawałoby się,że 60 na karku to poważny wiek.

 • edza4

  Oceniono 8 razy 6

  A z okien ZUS-u było słychać gromkie huraaaa, aż się na plebanii odbiło echem huraaaa,fortuna kołem się toczy.

 • cozano

  Oceniono 8 razy 6

  Niestety, ale w statystykach utonięć Polska jest w czołówce. Na 100 tysięcy w EU tonie jeden mieszkaniec, w Polsce dwóch.

 • perla_roztocza

  Oceniono 4 razy 4

  gdyby mieli po 65 lat to w ZUS-ie otworzyli by szampana.

 • shtalman

  Oceniono 10 razy 4

  Pływali nayebani jak szpadel, w wolsce nic nie dziwi, kretyński naród sam się wykończy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX